środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek nie odwoła Pawlickiego

Krzystek nie odwoła Pawlickiego

Krzystek nie odwoła Pawlickiego
Data publikacji: 2016-10-10 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 801 158452

- Nie zamierzam ani nikogo usprawiedliwiać, ani odwoływać - tak na żądania PO zdymisjonowania wiceprezydenta Pawlickiego odpowiada prezydent Szczecina. I dodaje, że jego zastępca po reprymendzie wyciągnie wnioski z całej sytuacji.

Przypomnijmy - w ostatni piątek (7 października) w "Kurierze Szczecińskim" ukazał się pierwszy wywiad jakiego wiceprezydent Szczecina ds. komunalnych Marcin Pawlicki (PiS) udzielił mediom. Skomentował on w nim m.in. zarzuty jakie mu stawia szczecińska PO (np. brak kompetencji), jednocześnie ostro atakując przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Tyszlera (mówił m.in. o "słomie wystającej z butów" szefa RM). Pawlicki pełni swoją funkcję od lutego tego roku. Jeszcze w piątek prezydent Szczecina Piotr Krzystek w specjalnym komentarzu przeprosił przewodniczącego Tyszlera za całą sytuację.

Ale w sobotę szczecińska PO wydała oświadczenie w którym wezwała prezydenta do zdymisjonowania Pawlickiego.

- Apelujemy do p. prezydenta Piotra Krzystka o refleksję i zdymisjonowanie p. Pawlickiego. Czy osoba o wdzięku wypowiedzi p. poseł Krystyny Pawłowicz i kompetencjach p. Bartłomieja Misiewicza powinna być wizytówką władz Szczecina? - stwierdzili członkowie szczecińskiej PO.

W poniedziałek (10 października) prezydent Szczecina zajął stanowisko w tej sprawie.

- Nie zamierzam ani nikogo usprawiedliwiać, ani odwoływać. Piątkowy wywiad wiceprezydenta Pawlickiego zwalam na brak doświadczenia. Rozmawialiśmy już o tym. Jestem przekonany, że po reprymendzie, pan Marcin Pawlicki wyciągnie wnioski i do podobnych sytuacji nie będzie dochodziło w przyszłości. Proszę strony aby nie eskalowały tego konfliktu, który przypomnę wywołała Platforma swoją akcją. Zachęcam do merytorycznej pracy na rzecz miasta, a nie wymianę wzajemnych oskarżeń za pośrednictwem mediów - oświadczył Krzystek.
(dar)

 

Na zdjęciu: Marcin Pawlicki 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

PO-gadaliście ?
No to sPOdajcie.Koniec ujadania.
2016-10-11 11:57:10
prawda
Przecie oni obydwaj w koalicji rządzącej zapyziałą mieściną czwartej kategorii. Krzystek z PIS. Ręka rękę myje, a miasto coraz bardziej zaściankowe
2016-10-11 10:28:42
do PO
PO-brałeś leki ? Zapiszesz się na śmierć.
2016-10-11 08:10:55
"jerez" - podaj jedną rzecz, którą zrobił dla szczecińskiego lecznictwa Tyszler.
.
2016-10-11 08:06:29
wywalić Pawlickiego na zbity pysk
może wtedy zrozumie
2016-10-11 07:45:15
Turk
Kebaba kręcić a nie za zastępować prezydenta. Dołączam się do pytania o zasługi dla Szczecina. O tym panu słychać tylko wtedy kiedy palnie coś głupiego w mediach.
2016-10-11 07:09:08
Szczerbaty,
Odp. do kom. Doktorek... i dla przykladu "odwolac wizyte" u PO-litycznego Dentysty !!
2016-10-10 21:18:25
Kibic
Operacja PO a raczej reanimacja Tyszler zdechla Amen.
2016-10-10 20:46:49
Rolnik
Wykopki sie skonczyly a Tyszlerowi dokopali o la la
2016-10-10 20:39:11
Doktorek
I znowu POrażka, koledzy ubrali w biały kitel Tyszlera a zapomnieli założyć białe rękawiczki!
2016-10-10 19:42:45
PO małpach już
Po, to cyrk z małpami tylko gdzie mająTresera?!?
2016-10-10 19:36:08
Kmicic
"Piątkowy wywiad wiceprezydenta Pawlickiego zwalam na brak doświadczenia" i to mówi prezydent 400 tys. miasta o budżecie 2 mld. Kończ pan panie Krzystek wstydu oszczędz.
2016-10-10 18:34:03
rafał
ten Pawlicki to ma jaja tyszler mu do pięt nie dorasta
2016-10-10 18:28:31
Jarun
Burza w szklance wody, temat zastępczy; plotkarsko-spekulacyjny, przykrywka dla nieudolnych rządów i poronionych inwestycji, ochłap dla mas, pożywka dla internetowych gaduł.
2016-10-10 15:40:21
jerez
Niech ktoś poda choć jedną rzecz którą zrobił dla Szczecina ten Pawlicki
2016-10-10 14:49:08
Bosman,
Panie M. Pawlicki... nie martw sie Pan o KULAWE PO-stkomunistyczne "PO-suniecia"... dzialaj Pan bardzo Dyplomatycznie tak, by osiagnac w Szczecinie DUZE POPARCIE i cala naprzod !!
2016-10-10 14:14:03
gęba cwaniaczka
wstyd że taki ktoś współrządzi Szczecinem
2016-10-10 14:04:49
tyle
Ten Pawlicki sam powinien podać się do dymisji
2016-10-10 13:54:09
PO PO-litycznych nieudolnosciach...
A z jakiej racji i z jakich PO-wodow... po dniu 25.10.2015 roku, maja PO-stkomunisci dalej byc... wizytowka wladz miasta Szczecina i calego jeszcze Wojewodztwa ? Prosze wiec o konkretne przyklady...
2016-10-10 13:35:21
Gargamel
Czy w szczecińskim magistracie jest choć jedna kopetentna osoba? Sami kolesie, rodzina, pociotki.
2016-10-10 13:20:27
słowa
Sprawa ma dwa aspekty: słowa nieprzystające godności wiceprezydenta i list PO obrażający za jednym zamachem 3 działączy PiSu. Politycy muszą dobierać takie słownictwo, aby potem z tego powodu nie mieli żadnych nieprzyjemności - to oczywiste.
2016-10-10 13:15:09
tak uważam
Krzystek sam powinien być odwołany!
2016-10-10 13:14:24
Pawlicki - szczeciński Misiewicz
Nic nie robi, ale wynagrodzenie pobiera
2016-10-10 13:13:13
zed
Czy się w ogóle ten Pawlicki zajmuję, bo nie słyszałem żeby przez czas swojego urzedowania zrobił cokolwiek dobrego dla Szczecina
2016-10-10 13:07:40
7-vice
Ja bym proponował odwołanie niejakiego Tyszlera ze szpitala.
2016-10-10 13:02:54
wcale mnie to nie dziwi
Krzystek i PIS to w Szczecinie jedna mafia