niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy dla Mechowa

Krokusy dla Mechowa

Krokusy dla Mechowa
Data publikacji: 2017-11-19 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 10:30
Wywietleń: 453 301826

W weekend Krokusowa Rewolucja dotarła do gminy Płoty. Pod sztandarem Kuriera Szczecińskiego i na zaproszenie pani sołtys Mechowa Iwony Taśmińskiej, mieszkańcy posadzili 2000 krokusowych cebulek na zieleńcu przed świetlicą.

- Krokusy sadzimy wspólnie już drugi raz, uzupełniamy nasadzenia z ubiegłego roku. W tym roku 1000 cebulek otrzymaliśmy od Kuriera za co bardzo dziękujemy - powiedziała pani sołtys. - To fajna akcja, integrująca mieszkańców i przynosząca piękne efekty wiosną - dodała.

W sadzeniu pomagali także młodzi mieszkańcy Mechowa. Najmłodszy Kacper miał 7 lat i razem z Klaudią dzielnie tworzyli krokusowe bukiety. - Obsadzamy teren przy świetlicy, w której często spędzamy popołudnia bawiąc się i odrabiając lekcje pod opieką pani Celiny Baryły.

Mechowo to wieś sołecka, w której żyje ok. 500 mieszkańców. Ma powody do dumy. Bierze udział w wielu działaniach ekologicznych. We wsi działa wiejska oczyszczalnia ścieków, jest prowadzona segregacja odpadów, a na latarniach zamontowano panele słoneczne. Przy ulicach ustawiono liczne donice z kwiatami. Wszystkie te działania zostały docenione w konkursie Eko Sołectwo Powiatu Gryfickiego 2017 r., w którym Mechowo zdobyło pierwsze  miejsce i nagrodę pieniężną. Gratulujemy.

(sm)

Fot. Sylwiusz Młodecki

Krokusy dla Mechowa Krokusy dla Mechowa Krokusy dla Mechowa Krokusy dla Mechowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską