niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowa Rewolucja w Czarnym

Krokusowa Rewolucja w Czarnym

Krokusowa Rewolucja w Czarnym
Data publikacji: 2017-11-20 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 14:19
Wywietleń: 489 301861

Jeszcze jedna miejsce w gminie Płoty wzbogaciło się o krokusowe dywany dzięki zaangażowaniu mieszkańców i akcji naszej redakcji wspartej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sobotę (18 listopada) posadziliśmy 2000 krokusowych cebulek (w tym 1000 szt. od Kuriera i WFOŚiGW) w Czarnym.

Ta mała wieś sołecka jest zamieszkiwana przez 222 osoby jak powiedziała nam Pani sołtys, a pomimo brzydkiej pogody do akcji przyłączyło się ok. 30 osób. Cebulki posadziliśmy przy głównym skrzyżowaniu dróg przed wiejskim krzyżem, a także przy wiejskiej siłowni gdzie pracowali wspólnie Agnieszka i Łukasz.

Jesteśmy debiutantem w Krokusowej Rewolucji, ale w przyszłym roku zapewniam, że razem z nami przyłączą się sąsiednie sołectwa. Już dziś mam zapewnienie z dwóch - powiedziała Pani Barbara Rydzak sołtys Czarnego.

Jestem sołtysem dopiero od sierpnia, ale mam z mieszkańcami ambitne plany: skanalizowanie wsi, budowa świetlicy i boiska dla miejscowej drużyny piłkarskiej, którą właśnie reaktywowaliśmy, chcemy obsadzić drzewami tereny zielone wsi dodaje .

Plany potwierdza Pani Renata Chomicz - członek Rady Sołeckiej. Jak widać mieszkańcy chętnie angażują się w akcje na terenie wsi, a przy energii Pani sołtys myślę, że zrealizujemy nawet najambitniejsze plany.

(sm)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusowa Rewolucja w Czarnym Krokusowa Rewolucja w Czarnym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską