poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > "Kontra" pikietowała i postulowała

"Kontra" pikietowała i postulowała

"Kontra" pikietowała i postulowała
Data publikacji: 2016-03-14 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 1012 123469

Członkowie stowarzyszenia patriotycznego "Kontra 2000" pikietowali przed Centrum Dialogu "Przełomy", oddziałem Muzeum Narodowego w Szczecinie. Domagali się postawienia pomnika ku czci Żołnierzy Wyklętych w miejsce Sediny, powrotu na dawne miejsce masztu Maciejewicza, usunięcia z "Przełomów" portretu Bolesława Bieruta - ewentualnie opisania jego życiorysu z zaznaczeniem, że był agentem NKWD i Gestapo, a także umieszczenia w ekspozycji portretu premiera Stanisława Mikołajczyka.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

dareczek66
W GLlinciszkach Litewska policja Ypatingas Burys na zoldzie niemieckim dokonala egzekucji 39 Polakow w tym 8 dzieci w wieku 3-14 lat 2 kobiety w ciazy i 84 letni staruszek Po przybyciu majora i zobaczeniu widoku gdzie wielu mowilo strasznego bez zgody AKi jako samowola dokonal odwetu we wsi Dubinek zabijajac policjantow litewskichi ich rodzin w tym 27 osob dzieci i kobiety oraz Polke i jej 4 letniego syna -Tylko w PonarachLtewscy ocotnicy z Y.B.wymordowali kilka tysiecy polakow !! Potempiam wszystkie zbrodnie na ludnosci cywilnej - lecz czemu nie mowi sie calej prawdy tylko wybiera sie to co pasuje ??? Po tej zbrodni Litwini zaprzestali represji na ludnosci polskiej .Dowodctwo AK zakazalo takich zbrodni niech ofiary spoczywaja w spokoju
2016-03-15 20:48:13
Jan
Brata mojego stryja (brata ojca) zabił w Rabce inny wyklęty - "Ogień". Za co? Za to, że sprzeciwił się grabieży swoich ziemniaków przez oddział "wyklętych".
2016-03-15 14:23:47
żadnych pomników dla Żołnierzy Przeklętych
taki Zygmunt Szendzielarz ps "Łupaszka" w 1944 r. we wsi Dubinki bestialsko zamordował Polkę z 4 letnim synkiem
2016-03-15 12:51:43
rob
Moze tez warto dac PRAWDZIWY zyciorys dziadka Pana pisSenatora Zaremby???
2016-03-15 09:04:21
rob
Oszolomstwo i pisbolszewia
2016-03-15 08:54:55
"Wyklęty powstań ludu...
...ziemi. Powstańcie których gnębi głód!" O to chodzi "kontra-grupie"??? A którzy"wyklęci" odgruzowywali Szczecin? Jeśli już, to przybywali tu jako szabrownicy...
2016-03-14 23:46:21
kibic
skąd tu tylu potomków komunistycznych pachołków????
2016-03-14 23:45:16
( ;
Odp. do :) Szczecin jest "opozniony" o te rzekome 8 lat, dzieki SLD-owcom i PZPR-o /PSL-owcom co tak szczelnie i blisko wokol sp.ex prezydenta Maryjana J. caly czas dalej donosili... i non-stop "tanczyli"...!!
2016-03-14 23:22:00
a świstak siedzi i zawija......
a co mają żołnierze wyklęci-przeklęci do Szczecina? Natomiast życiorysy maja być zyciorysami a nie bajkami Pana Zaremby również
2016-03-14 23:01:09
To jakas smarkateria
żeby honorować bandytów i szaleńców co na III wojnę światową liczyli i rodaków mordowali. To już Sedina lepsza.
2016-03-14 22:36:08
:)
a to ci od śp.ex prezydenta Maryjana J. "dzięki" któremu Szczecin jest opóźniony w rozwoju o co najmniej 8 lat ,ta sama mentalnosc to na pewno.
2016-03-14 21:50:21
Max
Ilu nas? Raz.