piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Konsultacji czas. Dokąd sięgnie płatna strefa?

Konsultacji czas. Dokąd sięgnie płatna strefa?

Konsultacji czas. Dokąd sięgnie płatna strefa?
Data publikacji: 2016-07-21 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:50
Wywietleń: 1646 145051

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące pomysłu rozszerzenia obszaru Strefy Płatnego Parkowania w Szczecinie. A w sierpniu ma się dobyć spotkanie otwarte z mieszkańcami. Wówczas także każdy zainteresowany będzie mógł wypowiedzieć się w tej sprawie.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 291/16 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 18 lipca 2016 r. w dniach od 20 lipca do 20 sierpnia 2016 r. w Gminie Miasto Szczecin prowadzone są konsultacje społeczne, których głównym celem jest zebranie opinii mieszkańców na temat propozycji zmian granic strefy płatnego parkowania - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która zarządza płatną strefą w mieście.

Przedmiotem konsultacji jest także idea urządzenia czterech płatnych placów parkingowych niestrzeżonych w śródmieściu Szczecina.

Uwagi i propozycje mieszkańców przyjmowane są za pomocą poczty elektronicznej na adresy: spp_konsultacje@um.szczecin.pl, spp.konsultacje@um.szczecin.pl i spp-konsultacje@um.szczecin.pl.

Częścią konsultacji będzie zaplanowane na 4 sierpnia br. (czwartek) w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin otwarte spotkanie z mieszkańcami. Początek o godz. 17.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Szczegóły, w tym m.in. wykaz ulic objętych propozycją poszerzenia SPP, lokalizacje sugerowanych płatnych placów parkingowych niestrzeżonych z opisem i mapką, dostępne są pod adresem 

 

 

 

 

Komentarze

kierowca
Obejmijcie od razu całe miasto strefą i przestańcie organizować fałszywe konsultacje, które są tylko do pokazania , że niby liczycie się z głosem ludu. Nie spłynęła kasa na nagrody z budżetu Państwa, to spłynie z SPP. Nieprawdaż?
2016-08-03 14:32:59
koniecznie
czerwone strefy na Wierzbowej i na całym Warszewie
2016-07-24 08:13:35
JA
Ciekaw jestem ilu komentujących mieszka w tej strefie a ilu tylko chce za darmo parkować w całym mieście.
2016-07-23 12:17:31
Jan
Widząc zastawione chodniki i korki w centrum miasta mam wrażenie, że to nie strefa jest za mała, ale opłaty o wiele za niskie w obowiązującej. Po prostu - nie każdego powinno byc stać na wjazd do centrum.
2016-07-22 14:25:38
ewa1987
wsadźcie sobie w du.. te pseudokonslutacje. na mapie jest żółta tańsza strefa w miejscach gdzie nie można zaparkować!! jawne złodziejstwo
2016-07-22 12:33:19
Marian
A kiedy zostana podane dane finansowe za zeszly rok? Ile zyskow wypracowala strefa dla miasta? Jakie koszta na utrzymanie pracownikow? Kto jest w zarzadzie i jakie ma wynagrodzenie? ilu jest prezesow i zastepcow? Kto za co odpowiada? ale zakladam ze jak z innymi jawnie tajnymi spolkami miasta nikt nic nie powie a my dalej bedziemy placic parkingow dalej nie bedzie a aut bedzie przybywac Gonimy europe ale dalej jestesmy za nia jakies 30 lat
2016-07-22 04:41:05
kabaret
Konsultacje???Kabaret a nie konsultacje
2016-07-21 23:26:17
renoikubicafan
Podstawą jakiejkolwiek sensownej dyskusji powinno być udzielenie informacji mieszkańcom nt rozliczenia SPP z kasy.
2016-07-21 20:57:22
pati
Gratulacje najwazniejszy temat do dyskusjii w naszym miescie ‼‼
2016-07-21 18:47:20
wodnik
Strefa płatna sięgać powinna granic rozumu radnych albo jeszcze dalej !!!!
2016-07-21 17:49:29
Zdumiony
Dlaczego konsultacje trwaja w miesiącach urlopowych. Gdzie im się tak spieszy z tą "dobrą zmianą"? Moze zróbmy ją kiedy mieszkańcy, studenci i sami konsultanci wrócą z urlopów? Myslą, że pojadą sami na urlop, a na ich skrzynki mailowe wpłyną własnie wtedy liczne propozycje? Poczekajmy do października z konsultacjami, kiedy życie w mieście normuje się i wszyscy zainteresowani są obecni! Od czapy te decyzje UM... wszystkie... jak zwykle...
2016-07-21 16:02:56
www
Tylko referendum lokalne. Odwołać Krzystka, nie będzie rozszerzenia strefy i dojenia mieszkańców z kasy.
2016-07-21 15:23:05
Minister
Rozszerzać można w nieskończoność. Przykład ulica Odzieżowa, już teraz trudno tam o miejsce dla mieszkańców a co będzie po powiększeniu strefy?
2016-07-21 14:40:20
abc
Strefa płatnego parkowania powinna być od morza do morza. Trzeba tez pomyśleć o opłatach za korzystanie z chodników przez pieszych !!!!
2016-07-21 14:33:28
Kamil
A ja się pytam, ilu dodatkowych ludzi trzeba zatrudnić do nadzorowania strefy, jaki to koszt i kto za to zapłaci
2016-07-21 13:46:54
Karol
Rozszerzać strefę, czyli zatruwać życie innym na obrzeżach strefy
2016-07-21 13:43:58
Gość
Ludzie na wakacjach a oni robią konsultacje. Mistrzostwo świata!
2016-07-21 13:19:46