niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Konduktor w szpitalu, pasażer w areszcie

Konduktor w szpitalu, pasażer w areszcie

Konduktor w szpitalu, pasażer w areszcie
Data publikacji: 2015-08-07 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:24
Wywietleń: 2873 8621

Upał, brak klimatyzacji w pociągu i agresja nietrzeźwego pasażera, stały się przyczyną zatrzymania pociągu jadącego ze Świnoujścia do Lublina. O godz.13.05 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie otrzymał informację o zdarzeniu. Na dworcu PKP okazało się, że ranny jest 35-letni kierownik pociągu. Został uderzony pistoletem gazowym w głowę

- Sprawcą był 38-letni mieszkaniec małej podwarszawskiej miejscowości. Awanturnik miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez mundurowych, a kierownika pociągu odwieziono do choszczeńskiego szpitala – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie – kom. Jakub Zaręba.

Pijany pasażer wracał prawdopodobnie znad morza. Przy okazji tego zdarzenia ucierpieli wszyscy pasażerowie, ponieważ musieli czekać w rozgrzanym pociągu na konduktora, który musiał zastąpić rannego poprzednika. Jazdę kontynuowano z godzinnym opóźnieniem.

– Podobne sytuacje zdarzają się. Niektórym podróżnym nerwy puszczają i potem mają problemy – stwierdzili dwaj inni pracownicy kolei, którzy właśnie zaczynali pracę.

Tekst i fot. Elżbieta LIPIŃSKA


Na zdj.: Podpis do fot. Na tym dworcu został zatrzymany skład relacji Świnoujście- Lublin.

Komentarze

albowiem
mamy zbyt liberalne prawo - alkohol w pociagu czy innym miejscuu puiblicznym i tylko mandat 100zl? kara absolutnego wiezenia i minimum 5tys kary i problem sam sie rozwiaze! a ten to chyba odpowie za napad z bronia w reku?
2015-08-07 15:36:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi