piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Komornik nikogo nie zastał

Komornik nikogo nie zastał

Komornik nikogo nie zastał
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:56
Wywietleń: 405 2430

Stargard Szczeciński. Z powodu ponad 40 tys. zł zaległości w spłacie czynszu wykwaterowano małżeństwo z dziećmi z mieszkania w bloku przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie. Eksmisję przeprowadzono pod nieobecność lokatorów, którzy już jakiś czas temu prawdopodobnie wyjechali do pracy za granicę.

Na drugim piętrze kamienicy przy ul. Wojska Polskiego usytuowany był lokal z dwoma odrębnymi tytułami prawnymi do mieszkania. Jeden z nich opuszczono już kilka miesięcy temu. Drugi, o powierzchni 45 mkw., przez wiele lat zajmowali Bronisław i Ewa L. wraz ze swą wnuczką, jej mężem i ich dziećmi. Po śmierci dziadków, w 2007 r. ich 28-letnia wnuczka Magdalena zamierzała zostać najemcą tego mieszkania, ale ze względu na zaległości w opłatach eksploatacyjnych takiego prawa jej nie przyznano. 


– W latach 2009-2011 pani Magdalena wraz z mężem korzystali z zarządzenia prezydenta miasta o umorzeniu zaległości, a później przystąpili do programu oddłużeniowego, ale się z niego nie wywiązywali – tłumaczy Dariusz Gołuchowski z działu windykacji stargardzkiego TBS. – Mimo że przyznano im dodatek mieszkaniowy i opłaty za lokal wynosiły tylko sto złotych miesięcznie, od 2011 roku zupełnie przestali regulować rachunki. 
Zaległości małżeństwa w spłacie czynszu urosły już do ponad 40 tys. zł (plus odsetki). W 2012 r. sąd postanowił o wykwaterowaniu lokatorów, przyznając im prawo do lokalu socjalnego. Oni jednak z niego nie skorzystali.

We wtorek (9 bm.) pracownicy STBS w towarzystwie komornika sądowego i policjantów eksmitowali więc ich z mieszkania. Lokatorów wewnątrz nie było, a w dość schludnych pokojach zostawili po sobie tylko kilka zniszczonych mebli, które trafiły na wysypisko śmieci. ©℗

Tekst i fot. (gra)


Podpis:

Lokatorów mieszkania przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie wyeksmitowano pod ich nieobecność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi