sobota, 24 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Komornik nikogo nie zastał

Komornik nikogo nie zastał

Komornik nikogo nie zastał
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:56
Wywietleń: 470 2430

Stargard Szczeciński. Z powodu ponad 40 tys. zł zaległości w spłacie czynszu wykwaterowano małżeństwo z dziećmi z mieszkania w bloku przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie. Eksmisję przeprowadzono pod nieobecność lokatorów, którzy już jakiś czas temu prawdopodobnie wyjechali do pracy za granicę.

Na drugim piętrze kamienicy przy ul. Wojska Polskiego usytuowany był lokal z dwoma odrębnymi tytułami prawnymi do mieszkania. Jeden z nich opuszczono już kilka miesięcy temu. Drugi, o powierzchni 45 mkw., przez wiele lat zajmowali Bronisław i Ewa L. wraz ze swą wnuczką, jej mężem i ich dziećmi. Po śmierci dziadków, w 2007 r. ich 28-letnia wnuczka Magdalena zamierzała zostać najemcą tego mieszkania, ale ze względu na zaległości w opłatach eksploatacyjnych takiego prawa jej nie przyznano. 


– W latach 2009-2011 pani Magdalena wraz z mężem korzystali z zarządzenia prezydenta miasta o umorzeniu zaległości, a później przystąpili do programu oddłużeniowego, ale się z niego nie wywiązywali – tłumaczy Dariusz Gołuchowski z działu windykacji stargardzkiego TBS. – Mimo że przyznano im dodatek mieszkaniowy i opłaty za lokal wynosiły tylko sto złotych miesięcznie, od 2011 roku zupełnie przestali regulować rachunki. 
Zaległości małżeństwa w spłacie czynszu urosły już do ponad 40 tys. zł (plus odsetki). W 2012 r. sąd postanowił o wykwaterowaniu lokatorów, przyznając im prawo do lokalu socjalnego. Oni jednak z niego nie skorzystali.

We wtorek (9 bm.) pracownicy STBS w towarzystwie komornika sądowego i policjantów eksmitowali więc ich z mieszkania. Lokatorów wewnątrz nie było, a w dość schludnych pokojach zostawili po sobie tylko kilka zniszczonych mebli, które trafiły na wysypisko śmieci. ©℗

Tekst i fot. (gra)


Podpis:

Lokatorów mieszkania przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie wyeksmitowano pod ich nieobecność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy