środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kolizyjny styczeń na torach

Kolizyjny styczeń na torach

Kolizyjny styczeń na torach
Data publikacji: 2017-01-22 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 188 204473

Od początku roku w Szczecinie doszło już do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce w miniony czwartek w godzinach porannych u zbiegu ulic Żołnierskiej i Somosierry.

Według relacji motorniczego, powodem było wymuszenie pierwszeństwa przez dostawcze auto przejeżdżające przez torowisko. Jak informował  dyżurny Centrali Ruchu ZDiTM, kierowca samochodu dostawczego jadąc ul. Żołnierską skręcał w ul. Somosierry. Uderzenie było na tyle silne, że swing się wykoleił, s samochód utknął między słupkami oddzielającymi torowisko od jezdni. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

- Potwierdzono, że 8 tegorocznych zdarzeń z udziałem tramwaju i samochodu miało miejsce z winy kierowców. Brawura, nieuwaga i nieznajomość przepisów - to główne przyczyny tych zdarzeń. Apelujemy zatem do kierowców o szczególną ostrożność. Skutki takich kolizji mogą być tragiczne w skutkach - podkreśla Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

(isz)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z dn. 23.01.2017 r.

Fot. (arch. ZDiTM)

 

 

Kolizyjny styczeń na torach Kolizyjny styczeń na torach

Komentarze

Gargamel
a może czas zacząć UCZYĆ jeździć, a nie uczyć jak zdać egzamin na tzw. prawko? Może czas zrozumieć że niektórzy po prostu nie mają predyspozycji do kierowania pojazdami mechanicznymi i skończyć z rozdawnictwiem dokumentów na prawo i lewo? Egzamin to teraz formalność, tak nie powinno być
2017-01-22 23:54:51
Czas
To nie wina motorniczych ale ze względu na to jak nasi kierowcy jeżdżą powinny tramwaje zwalniać znacznie na przejazdach bo niedługo wszystkie tramwaje nam rozbiją a w szpitalach miejsc zabraknie ... o innym miejscu nie wspominam :(
2017-01-22 21:57:59
ed
Slyszalem że chłopakzwypadku na Kolumba miał male szanse przeżycia. Ponoć usunęli mu slezione po spotkaniu w sobote z tramwajem. Chlopak ponoćdostawca pizzy. Szkoda dzieciaka,ale tramwaj nie wybacza. Może kurier napisalby cos n ten temat. Stres pospiech i nieszczęście gotowe. Strach pomyslecze niektóre pizzerie nwet teraz dowoza pizze skuterami. Tani koszt ludzkiego zycia - za cene pizzy.
2017-01-22 16:05:43
mts
a dlaczego nikt nie podaje ile kolizji uniknęły tramwaje. tego codziennie jest mnogo. odczuć to można w czasie jazdy gdy tramwaj gwałtownie zahamuje. motoryczne wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców to standard.
2017-01-22 14:52:27
last
Czas? Jaki czas co ma czas do braku wybiegania o 5 minut do przodu w przypadku kierowców, 10 lat jazdy po Europie i 3 rok jazdy tramwajem po Szczecinie mam już za sobą i z całą pewnością to nie jest spowodowane czasem tylko notorycznym wymuszeniem pierwszeństwa, nie tylko dotyczy to kierowców ale i pieszych, brakiem świadomości i zmuszanie motorniczego do zatrzymania ponad 40 ton bez wspomagania hamowania z krótkich dystansów, jako ciekawostkę tramwaj jadący z prędkością 20 - 30 km/h ma drogę hamowania samochodu poruszającego się z prędkością 75 - 85 km/h, i brawura, nie raz byłem świadkiem w pracy jak samochód przejechał mi pod szybs a kierowca się cieszył jak głupi, ciekawe czy było by mu do śmiech jakby tramwaj wpadł w poślizg i uderzył w tył gdzie siedziało jego małe dziecko, brak wyobraźni wśród kierowców nawet policja ma problem z myśleniem i też wymuszają, więc czas tu nie ma żadnego znaczenia...
2017-01-22 13:13:33
Gracjan
" Skutki takich kolizji mogą być tragiczne w skutkach - podkreśla Hanna Pieczyńska" - skutki kolizji nie mogą być tragiczne, a to ze względu na to, że znaczenia słowa kolizja wyklucza osoby poszkodowane... jeśli jest ktoś poszkodowany wtedy to wypadek prawda? czy się mylę?
2017-01-22 13:08:21
Ostatnia ?
Ostatnia to wczoraj wieczorem na ul. Kolumba ... też poważna dla kierującego Oplem. Może czas zmienić czasy przejazdu tramwaju i nie zmuszać motorniczych do szybkiej jazdy aby premii nie stracili ?
2017-01-22 12:17:34