poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności

Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności [GALERIA]

Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności
Data publikacji: 2017-11-17 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 13:59
Wywietleń: 1112 301612

W czwartek (16 listopada) rozpoczął się demontaż pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej, który przez długie lata stał na placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie. W piątek w rozbiórce musiał już pomóc ciężki sprzęt. Za pomocą wielkiego dźwigu rozpoczęto ściąganie na dół bardzo ciężkich kolumn - jedna po drugiej.

Po rozbiórce plac zostanie przearanżowany wedle koncepcji Pracowni Architektonicznej ARCHAID. Zakłada ona, że powstanie tu otwarte przyjazne miejsce dla mieszkańców.

Zgodnie z ustawą o dekomunizacji wszystkie tego typu obiekty muszą zostać zlikwidowane. Tak stanie się też z tablicą z podziękowaniami dla radzieckich żołnierzy przy ul. Nehringa.

Ł.T

Fot. Ryaszard PAKIESER

Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności Kolejny dzień rozbiórki pomnika Wdzięczności

Komentarze

znak naszych czasów
Proponuje w to miejsce pomnik miśka jak go Antek...z napisem "Chcesz coś znaczyć-nastaw..." Nazwać to: Pomnik Molestowanych. Wszystkie "heblowane" z holyłud przyjadą i złożą kwiaty. Ale kino.
2017-11-18 13:00:25
smokjerzy
A kiedy będzie ustawa anty-kaczynizmu.?
2017-11-18 12:50:01
@ ksenofob, ustawa dekomunizacyjna
Kto nas lubi? Co to za pytanie, nie jesteśmy dziećmi w piaskownicy. W polityce międzynarodowej liczą się względy pragmatyczne i siła państwa, a nie to, czy ktoś kogoś lubi, czy nie. Najlepszy przykład - Niemcy. Jakie inne budynki? Tu jest mowa o wyburzaniu pomnika propagującego ustrój totalitarny, a nie budynku.
2017-11-18 10:43:05
Jarun
Gdyby IPN-owi podszepnęli, że trzeba usunąć krzyż* z cmentarza - to by usnęli...bo niemiecki...i prezesowi przypodobają się. *krzyż z drugiej bramy.
2017-11-18 10:26:18
ksenofob
Wy którzy tak, krzyczycie i tak płaczecie o ucisku Armii Czerwonej, przecież tego okresu nie pamiętacie? Co macie po 90 lat? Kogo wy lubicie i kot was w europie lubi ? Poza Węgrami-nikt! Nawet Niemcy wolą Rosjan niż Polaków, chociaż Sowieci ich mocno trzepali.
2017-11-18 09:44:07
obserwator
a uzgodniono z POnem schetyna kiedy jedzie do tworek budowac
2017-11-18 07:12:09
ustawa dekomunizacyjna.
ustawa dekomunizacyjna. to niech kaczyński wyburzy inne budynki które zostały wybudowane za czasów komuny. i swój dom też. idiota.
2017-11-18 01:20:20
Saper
Tylko pozniej Ostroznie z Fundamentem, bo moze byc "PO-dminowany"... lub cos tam jeszcze 3-go ???
2017-11-17 23:29:22
PO 72 latach...
Wreszcie i nareszcie - i na tym Placu, bedzie mozna Odetchnac Pelna Wolnoscia...!!
2017-11-17 23:21:08
Hola, hola
Nie popadajmy z jednej skrajności w skrajność. Żadnej komuny, żadnej leszkizacji. Gdyby tam, komuszki kochane, stał pomnik hitlerowców, to też byście nie protestowali? To tacy sami mordercy. A tak, teren można oddać rodzinom (o ile służby w końcu przegonią z ławek meneli, bo widok szczającego na siebie menelixa to nie jest coś, co chciałbym ujrzeć wracając z rodziną z zakupów)
2017-11-17 22:21:42
@Pablo
Jedż do czerwonej? / czarnej? Hiszpanii. Tam przegrani właśnie oddaja władzę ?
2017-11-17 21:36:43
@Pablo
Sfinansuje się z oszczędności na emeryturkach czerwonych paszczurów. Nie zwróciłeś uwagi, że demontaż ruszył równo z momentem gdy sprawiedliwość ludowa dotknęła ich emeryturek?
2017-11-17 21:24:41
@polandebiland
Już się odwdzięczyli, awansem, pod Smoleńskiem.
2017-11-17 21:20:29
Niepodległa Polska
To połowa sukcesu. Teraz jeszcze czym prędzej trzeba pozbyć się drugiego kaszalota, który stoi przy ul. Nehringa.
2017-11-17 21:15:53
Pablo
Ile ten demontaż kosztuje i kto za to płaci. Paranoja I Schizofrenia ma się coraz lepiej. Nie liczą się z niczym i z nikim. I kluczowe pytanie - czy oddadzą władzę jak przegrają wybory. Ja twierdzę że nie - wyślą swoich zadymiarzy na ulice. Opiniuję, wyrażam i wymieniam poglądy oraz cytuję.
2017-11-17 21:10:51
jj
To wyklęci wyzwolili Szczecin, to oni tu polegli, to oni sprawili ,że Szczecin jest Polski ? Najgorzej że światli ludzie tłumaczą sie ustawą, tak jakby nie mieli rozumu.
2017-11-17 21:10:02
100% Szczeicin
Komu to przeszkadzało ?. Ustawa dekomunizacyjna ? K.....a zaraz stanie tam pomnik Leszka. No jest wesoło w ciemnogrodzie, tak tak ciemnogród !!.
2017-11-17 20:21:04
bobo
w cholerę z nim!!!
2017-11-17 20:07:20
Homo sovieticus
@ polandebiland Nie strasz, nie strasz, bo się ...
2017-11-17 19:46:01
polandebiland
Jeszcze dzieki wam pisiorki ruscy sie nam odwdziecza
2017-11-17 18:42:13
k
Ciężki , ale nie zaminowany ?
2017-11-17 18:05:24