poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kolejni zatrzymani w aferze melioracyjnej

Kolejni zatrzymani w aferze melioracyjnej

Kolejni zatrzymani w aferze melioracyjnej
Data publikacji: 2017-10-20 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-21 16:25
Wywietleń: 1035 297565

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejnych sześć osób w związku ze sprawą dotyczącą korupcji w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Po przedstawieniu im zarzutów i zastosowaniu wolnosciowych środków zapobiegawczych, w tym poręczeń majątkowych, wszyscy zostali zwolnieni.

Trzy zatrzymane 18 października 2017 r. osoby to pracownicy ZMiUW w Szczecinie, kolejne trzy to kierownicy budów firm wykonujących usługi dla zachodniopomorskiej melioracji. Osoby te - jak nas poinformował Sławomir Niśkiewicz, prokurator Prokuratury Regionalnej oddelegowany do Prokuratury Krajowej  w Szczecinie - usłyszały zarzuty dotyczące poświadczania nieprawdy w dokumentach, przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, a także - oszustwa. Zarzuty dotyczą też przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych lub osobistych.

Do chwili obecnej w sprawie postawiono zarzuty 32 osobom. Wszyscy zatrzymani po przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni.

Od 2014 roku, kiedy wybuchła "afera korupcyjna w melioracji" zarzuty usłyszały już 32 osoby. Jako pierwszy zatrzymany został Tomasz P., ówczesny dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

(r.c.)

Komentarze

obserwator(R)
Brawo PIS.Jestem pod wrażeniem skuteczności działań prokuratury pod rządami Ministra Ziobry.Mam nadzieję ,że minister Ziobro obejmie w przyszłości teke premiera lub będzie kandydował na Prezydenta Polski.
2017-10-21 07:38:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi