środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne historyczne spacery

Kolejne historyczne spacery

Kolejne historyczne spacery
Data publikacji: 2015-09-11 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:16
Wywietleń: 1013 19815

W związku z dużym zainteresowaniem szczeciński Instytut Pamięci Narodowej przygotował kolejną turę swoich spacerów historycznych. I tak w środę i w piątek będzie można udać się trasą "Szczecińskie stocznie. Symbole epok. Od Schiffswerke do Solidarności", na 21 września zaplanowano za to trasę "Niebuszewo-Lejbuszewo". Wszystkie spacery zaczynają się o g. 11. 

Uczestnicy tej pierwszej trasy będą mogli poznać przekrojową historię stoczni w Szczecinie – począwszy od czasów niemieckich, aż do upadku komunizmu – oraz na własne oczy zobaczyć niedostępne na co dzień stoczniowe pochylnie, hale montażowe oraz historyczną świetlicę, w której podpisywano porozumienia robotników z władzą. Zwiedzanie wzbogacone będzie pokazem zdjęć i krótkim wykładem.

Z kolei trasa "Niebuszewo – Lejbuszewo. Śladami szczecińskich Żydów" daje możliwość poznania bogatej historii życia społeczno-kulturalnego Żydów w powojennym Szczecinie. W trakcie spaceru odwiedzimy takie miejsca jak siedziba Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Żydów, stary żydowski cmentarz, żydowska szkoła, czy kibucowe spółdzielnie produkcyjne.

Na oba spacery obowiązują zgłoszenia, które przyjmuje Mateusz Lipko – tel. 91 3 129 429, e-mail: mateusz.lipko@ipn.gov.pl.

(as)

Fot. S. Milewicz

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi