środa, 16 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Koła nie chcą Nitrasa

Koła nie chcą Nitrasa

Koła nie chcą Nitrasa
Data publikacji: 2015-07-21 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 269 4799

CZTERY na pięć powiatowych kół Platformy Obywatelskiej w Szczecinie nie udzieliło rekomendacji Sławomirowi Nitrasowi, starającemu się o miejsce na listach do Sejmu. Czy były lider szczecińskiej PO, obecnie pełniący rolę doradcy premier Ewy Kopacz, zostanie uwzględniony w walce o mandat, okaże się najwcześniej w czwartek.

- Mamy pięć kół powiatowych, pan poseł Nitras występował do ich przewodniczących o rekomendację - mówi Mariusz Sikora, sekretarz powiatu PO. - W czterech z kół jego wniosku nie uwzględniono, piąte będzie obradować w środę. Brak rekomendacji koła jednak nie jest jednoznaczny z całkowitym odrzuceniem tej kandydatury, bo ostateczne decyzje i tak podejmuje zarząd powiatu. Po jego obradach będziemy mogli dopiero rozmawiać o nazwiskach.

Sławomir Nitras oficjalnie zadeklarował chęć startu w wyborach parlamentarnych w ubiegłym tygodniu. Nieoficjalnie wiadomo, że o rekomendację będzie mu trudno: były lider jest skłócony z obecnymi władzami, starającymi się go odsunąć od wszelkich stanowisk. Aspiracje polityka, wbrew decyzjom powiatowej organizacji, może wesprzeć jednak zarząd krajowy PO.

Nitras był posłem w latach 2005-2009, przez kolejne pięć lat zasiadał w ławach Parlamentu Europejskiego. Na skutek konfliktu ze Stanisławem Gawłowskim (szefem PO w regionie) i marszałkiem Olgierdem Geblewiczem, nie znalazł się na listach podczas kolejnych wyborów do europarlamentu. Na polityczną scenę powrócił po powołaniu Ewy Kopacz na premiera: został głównym doradcą w jej gabinecie.©℗

(kas)

 Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Czy Sławomir Nitras znajdzie sie na listach do Sejmu, mimo braku rekomendacji powiatowych kół?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi