środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > KOD pomaszeruje - w południe

KOD pomaszeruje - w południe (akt. 1)

KOD pomaszeruje - w południe
Data publikacji: 2016-01-09 11:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:14
Wywietleń: 1446 92096

Około 500 osób zadeklarowało na Facebooku udział w marszu Komitetu Obrony Demokracji. KOD-owcy spotykają się w dzisiejszą sobotę (9.bm.) o godz. 12.00 pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w Szczecinie. 

Podobne akcje mają się odbyć w wielu miastach kraju.

Na zdjęciu: Grudniowa pikieta KOD-u. 

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Jolek
Po komentarzach widzę, że zwolenników PiS zabolało. I tak miało być!
2016-01-09 17:15:16
do @Robert
Oni demonstrowali, Ty poszedłeś na spacer i swoje uwagi napisałeś. I to jest piękne. To się nazywa wolność i demokracja
2016-01-09 16:32:06
do:@R
Czy podanie fałszywej "prawdy" ma służyć czemuś dobremu? Nigdy nie służy. Jesli chodzi o Niemców, to 1989 r nie wywalali wszystkich na bruk. Dyrektorów wysyłali na koszt państwa, na przeszkolenie.itd Nie mijaj się z prawdą
2016-01-09 13:40:17
Gargamel
no było może ze 400 osób które nie mogą pogodzić się że dbająca o interesy Polski i Polaków jedyna słuszna Platforma przegrała z kretesem wybory parlamentarne.
2016-01-09 13:34:56
Robert
Poszedłem na spacer i przyjrzałem się demonstracji bo po ostatniej nie chciało mi się wierzyć, że było 2,5 tys osób (ze zdjęć wychodziło 800-1000). Na moje oko właśnie tak jak pisze Głos czyli około 800-1000 osób (wychodzi więc jak poprzednio). Jaki z tego wniosek? Jest w Szczecinia grupa ludzi, którym nie podobają się poczynania obcenego Rządu i Parlamentu ale nie jest to duża grupa. Co gorsze dla KODu w tej grupie jest spora liczba jak to tu niektórzy nazywają "koryciarzy" czyli ludzi którzy albo boją się o swoje stołki albo je już utracili. Nie będzie z tego rewolucji chyba, że PiS zrobi coś co uderzy w "zwykłego człowieka" a nie "oderwanego od koryta". Sam cel demonstracji czyli obrona mediów publicznych to raczej nietrafiona sprawa. Media publiczne upolityczniane są przez kolejne rządy i to raczej naturalna sprawa, podobnie jak spółki skarbu państwa, różne urzędy i instytucje. Tak jest praktycznie w każdym demokratycznym kraju bo to jest właśnie cena demokracji. Rządzą ci, których w w wyborach wybrała większość wyborców.
2016-01-09 13:34:48
@
@R,...a czy za naprawę państwa należy przyjąć i pozostawić na stanowiskach ludzi którzy psuli państwo ?...A czy PO-PSL nie postępowało podobnie ? twierdząc że to dla dobra kraju ? Choć żadne ugrupowanie nie miało większości, ani w wyborach, ani w parlamencie. Właśnie nie zgadzając się z wolą większości łamie się demokrację. I kto tu, kogo i przed czym powinien bronićić ? Popatrz na Niemców i Czechów. Po upadku komuny wszystkich WON i czystkę zrobiono za jednym zamachem. Bez problemu. Przy korytku dobrze się żyło, ale korytko odjechało. I trzeba teteraz jakoś zaistnieć i istnieć
2016-01-09 13:13:43
Skrzywiona mina
Demokracja to możliwość protestu, zwrócenia uwagi na zdarzenia, na zachowania władzy, na poparcie jakiejś decyzji. To prawo obywatela. Siedzący wygodnie w fotelu wszystkim wychodzącym na marsz ma za złe, bo on by nie poszedł. I ma za złe korzystanie z praw.... Farsą to jest ograniczanie praw.
2016-01-09 13:04:05
do :)
Przecież to PO organizuje te manify KODu :) https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/photos/a.505973156099696.80280141.505864632777215/1114307141932958/?type=3&theater
2016-01-09 12:55:56
Farsa
Te manify tego Komitetu Obrony Dekoracji, to nic innego , jak kolejne miejsce do spotkania się ...moherowych beretów! 3/4 to dziadki i babcie , pozostali to pracownicy urzędów !
2016-01-09 12:22:44
:)
Przynajmniej partyjnymi autokarami z połowy wsi w Polsce nikt ich nie musiał zwozic tak jak to mialo miejsce w Warszawie na demonstracji pisu :) zreszta pogoda jest beznadziejna wiec pewnie wiele osob sobie odpusci, a czy bedzie 100 ,300 czy 500 to nie ma wiekszego znaczenia, liczy sie sam fakt.
2016-01-09 11:40:51
babaj
...kto ma się czego bać, ten wychodzi na ulicę .
2016-01-09 11:27:23
R.
@Cezar, ale ta demonstracja nie ma nic wspólnego z tym co robiła koalicja PO-PSL tylko z tym co robi aktualna parlamentarna większość. PiS nie wygrało wyborów dlatego, że miało dalej psuć państwo tylko partia zapewniała, że je naprawi. Jeśli za naprawę uważasz wyrzucenie jednych i zastąpienie ich swoimi partyjnymi funkcjonariuszami to tak można w nieskończoność, co cztery lata, do całkowitego upadku.
2016-01-09 10:55:28
Cezar
Skrzyknęło się 500, przyjdzie 300+dziennikarze a niektóre media napiszą, że było 2,5 tys. osób :) Sięganie po symbole z filmów Barei - żenada. Widać, że demonstranci albo siedzieli na stołkach albo nie mają pojęcia co się działo w administracji państwowej i spółkach Skarbu Państwa za czasów rządów PO-PSL. Tam to dopiero był prawdziwy Bareja...