czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kłopoty na moście Cłowym

Kłopoty na moście Cłowym (akt. 1)

Kłopoty na moście Cłowym
Data publikacji: 2016-05-30 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:45
Wywietleń: 3763 135919

W poniedziałek (30 maja) po południu pojawiły się problemy związane z przejazdem przez most Cłowy w Szczecinie. Po sygnale od wędkarzy jest podejrzenie, że na przeprawie przez Regalicę doszło do awarii. Służby sprawdzały, co się stało, ale potrzebne są dodatkowe badania. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej kilka dni.

– Most Cłowy całkowicie zamknięto dla aut jadących w kierunku Dąbia, a w kierunku centrum Szczecina otwarto jedynie dla samochodów do 3,5 tony i komunikacji miejskiej – informowała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. – Powodem jest awaria zgłoszona przez wędkarzy, którzy usłyszeli głośny huk w okolicy mostu. Odpowiednie służby sprawdzają, jaka jest przyczyna i czy ewentualne problemy stanowią niebezpieczeństwo dla ruchu. 

Jak relacjonowali wędkarze, którzy w okolicy łowili ryby, huk był tak duży, jakby coś wybuchło i spadło z mostu. Obiekt sprawdzali przedstawiciele nadzoru budowlanego, służby ZDiTM oraz policjanci.

– Most będzie podobnie zamknięty przez co najmniej kilka najbliższych dni – mówiła wieczorem H. Pieczyńska. – Trzeba zlecić dodatkowe badania i ekspertyzy, gdyż przeprowadzone oględziny okazały się niewystarczające, by przywrócić normalny ruch.

Dodajmy, że po zamknięciu przeprawy, w rejonie Basenu Górniczego zaczęły się tworzyć korki. Samochody jadące w stronę Dąbia były kierowane na most Pionierów. (isz)

Fot. Dariusz Gorajski

Fot. Artur Ratuszyński

Kłopoty na moście Cłowym

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Gdy oddali do eksploatacji Trasę Zamkowa - zapomnieli o sypiącym się Moście Cłowym. Teraz jest czas na remonty mostów na Trasie ,a tu kicha na Moscie Cłowym...A Stary most na Szosie Poznańskiej idzie w ruinę (Szosa też nie drożna, zjazd z niej jak w XIX wieku). Budujmy nadal Przełomy, Frygi i pomniki Kaczyńskich...
2016-05-31 12:28:20
Nie róbmy polityki...
Nie róbmy polityki, budujmy, drogi, mosty...tak swego czasu, pewien złotousty Donek opowiadał z wielkoformatowych banerów do narodu. Po czym ony Donek czmychnął na godziwą pensyjkę do kołchozu w Brukselkowie. To co się dzieje z mostami, wiaduktami, autostradami, koleją, drogami, liniami tramwajowymi, to jeden wielki skandal. I to nie dotyczy tylko Szczecina, ale całej Rzeczpospolitej! Niestety zbieramy żniwa, 25lecia, budowania/remontowania jak najtaniej! Większość autostrad albo jest w remontach albo czeka na remont! Pękające szyny tramwajowe(to nie tylko problem Szczecina)! Rozsypujące się wiadukty! Mosty(znaczna ich część) wisi na słowo honoru(ale czyje słowo honoru?) albo na podporach ewentualnie pospawanych czym się tylko da! Tak to nie żarty, do władzy, dorwali się osobnicy nie mający totalnie pojęcia o budowaniu czegokolwiek. Oni znają się jedynie, jak ciąć koszta czytaj jak więcej podprowadzić dla siebie albo znajomych królika! Zatrudnia się osoby, jak to ktoś wcześniej napisał, "fachowców" którzy znają się na wszystkim! Na wszystkim to się znają, ale dyletanci! Rodzimi fachowcy, już dawno wyjechali tam gdzie się ich docenia, szanuje no i odpowiednio wynagradza. Niestety mamy obecnie przepaść pokoleniową, czyli kto ma uczyć jakiegokolwiek fachu, tych młodych? Może ci naprodukowani humaniści, "spece" od zarządzania? Warto abyście wszyscy przyjrzeli się tematowi, gdyż to ogólnonarodowy problem!
2016-05-31 11:35:21
Miś na Miarę
Może jakaś przeprawa promowa? Krypa z kijem. Przywoła sentymentalne wspomnienia zza Buga, kiej to tatulo krowinę przeprawiali... Teraz będzie można przeprawić lexusa. I to jest postęp na miarę ciecińskich włodarzy. Most? Jaki most? I tak niedługo już nie będzie potrzeby jak będzie regulacja granic. Polska dostanie Lwów i Słoneczne.
2016-05-31 09:35:11
Gość
Most Cłowy ma swoje lata, normalne jest, że "głośno woła" do pseudfachowców z ZDiTM - coś ze mną nie tak !!! Wydawanie dużej kasy na ekspertyzy sprawy nie załatwi - trzeba taki obiekt było wcześniej monitorować, sprawdzić jakie były wcześniejsze awarie i jak im zaradzono. Poważny zarządca powinien mieć to wszystko w archiwum. Reszta to rozumienie pracy konstrukcji i właściwe decyzje. Czy to tak dużo ! Może to przerasta ekipę odpowiedzialną za eksploatację mostów w mieście i nasze bezpieczeństwo. Oby nie miał racji Kolega Dryja, że kable sprężające, które kręcił fryzjer zwyczajnie skorodowały !!! Huk, który słyszeli wędkarze to pęknięcie kabla i uwolnienie energii. Staruszek Cłowy krzyczy pomocy !!! Bo zrobię spektakularne bum !!!
2016-05-31 08:58:42
////
to był zamach !!! Tupolew sie rozbił ale wpadł do Odry i dryfuje do Juesa ,postawcie tam krzyż !!! i pomnik
2016-05-31 08:23:09
czyt
Ruch jest kierowany na most Pionierów, który też jest w remoncie ;)
2016-05-31 08:21:18
Dryja
Mój śp. Ojciec, dawno temu, gdy wystąpiły pierwsze kłopoty z Mostem Cłowym (Kurier wtedy to opisywał, coś się działo z przyczółkami) mówił, że ten most musi się zawalić bo znany mu fryzjer rzucił pędzel, brzytwę i nożyczki i poszedł kręcić kable na budowie Mostu Cłowego. Ten fryzjer chwalił się Ojcu, że dużo lepiej wychodzi na kręceniu kabli (Most Cłowy ma konstrukcję struno-betonową a kable wstępnie naprężone decydują o stabilności konstrukcji) niż na strzyżeniu i goleniu.
2016-05-30 23:20:07
podwąsem
Most Kłodny Szmieszna perspektywa na miarę szczecińskich włodarzy i rajców
2016-05-30 21:16:02
bambino
byłem widziałem gruchnęło posypało się do wody... jak dużo przeładowane są ciężarówki obsługujące port
2016-05-30 21:07:10
gazela
Vv jak ty biedaku teraz się wydostaniesz 😱 moja propozycja 1.rower,2.szybki tramwaj,3.PKP,4 po prostu na nogach 5.łódź propozycji jest wiele 😃
2016-05-30 20:43:00
vv
Po co mosty ? Ważne że są ścieżki pedałowe
2016-05-30 19:15:33
Piter
Może złomiarze demontują ;-)
2016-05-30 19:00:58
z internetu
MIASTO GOTOWE NA ATAK TERRORYSTYCZNY