wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kilka gorących tematów na sesji RM

Kilka gorących tematów na sesji RM

Kilka gorących tematów na sesji RM
Data publikacji: 2017-10-17 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 17:30
Wywietleń: 1519 297103

- Nie zaprasza się gości, kiedy się remontuje łazienkę - tak prezydent Szczecina próbował we wtorek (17 października) wytłumaczyć radnym, dlaczego remonty kilku ulic w mieście nie były prowadzone latem, gdy odbywał się m.in. zlot żaglowców. Jednocześnie przeprosił mieszkańców za utrudnienia.

Radni miejscy zgodzili się na przekształcenie izby wytrzeźwień w Szczecinie w jedno, duże Centrum Profilaktyki Uzależnień. Przyjęli także stanowisko w sprawie przejęcia przez miasto bulwarów nadodrzańskich przy Wałach Chrobrego.

Wtorkowa sesja Rady Miasta zaczęła się od gorącej dyskusji w sprawie handlu kwiatami i zniczami podczas zbliżającego się święta Wszystkich Zmarłych. Wywołało ją wystąpienie przedstawiciela handlujących tymi artykułami pod Cmentarzem Centralnym, który apelował o uregulowanie tej sprawy w przyszłości.

- Nie ma konfliktu interesów w tej sprawie. Nie chodzi o handel przy cmentarzu. Problemem jest zachowanie bezpieczeństwa na tym terenie od 27 października do 1 listopada. Chodzi szczególnie o utrudnienia w ruchu, jakie mogłyby powstać w poniedziałek 30 i wtorek 31 października na ulicy Ku Słońcu. Badaliśmy natężenie ruchu. Tamtędy codziennie rano przejeżdża 1400-1500 samochodów - tłumaczył Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Miasto zaproponowało, że we wtorek ruch drogowy zostanie ograniczony na ulicy Ku Słońcu od godziny 11.
K

olejnym dyskusyjnym punktem sesji okazało się stanowisko skierowane do premiera rządu, ministra gospodarki morskiej i ministra infrastruktury w sprawie przejęcia przez miasto bulwarów nadodrzańskich przy Wałach Chrobrego. Radni jednak stanowisko przyjęli. W dodatku radni PO i Bezpartyjni zamierzają zbierać podpisy mieszkańców popierających to stanowisko.©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

;'}
Modernizacja bulwarów przy Wałach i w całej okolicy jak najbardziej za ,sprawa priorytetowa, jak i ogólnie cały remont drogi jak i torowiska w okolicy
2017-10-18 17:30:32
czytelnik
O czym Basiu nawijasz ? Swoim dzieciom takie wykłady serwuj! A tu, konkretnie i na temat, po nazwiskach. Boisz się, no to spadaj!
2017-10-18 15:31:00
Basia
Czytelniku , na pewnym etapie nie rozlicza się , ale namierza tych, których trzeba pozyskać a to jakąś dotacją, a to nagrodą , uhonorowaniem , najlepiej osoby związane z instytucjami ,w których jest wielu potencjalnych wyborców .W przypadku wiekowych ,schorowanych jest to też może inwestycja w przyszlość szkolonych następców , troska o ich los, karierę. A ilu każdy oddany służbie społeczeństwu ma ich wokół siebie -ile dzieci, wnuków , szwagrów, zięciów , kuzynów i kuzynów kuzynów ! A każdy coś chce , a każdy z wygłodniałym brzuchem , rozwartym dziobem napiera i chce dla siebie, dla siebie, dla swoich .Ciężkie jest życie i służenie najwyższym wartościom!
2017-10-18 14:06:49
czytelnik
A pan Baran miał zgłosić do prokuratury sprawę zmarnowanych pieniędzy, wyrzuconych na śmietnik czyli bubla Frygi. Słowa nie dotrzymał.
2017-10-18 08:52:18
remo
Fajnie się będzie przecinać wstęgi przed wyborami, co?
2017-10-18 07:07:42
@ hah
I o milionie takich mieszkań w całej Polsce.
2017-10-18 02:41:36
hah
Nie zapominajmy o tysiącach mieszkań, które nie mają łazienek...w XXI wieku w Szczecinie.
2017-10-17 23:06:38
Radek
Tak w temacie łazienek: co remontami kamienic z toaletami na półpiętrze?
2017-10-17 22:32:10
Jarun
Czy któryś z radnych zapytał/a, dlaczego remonty dróg są źle przeprowadzane, tak, że po kilku miesiącach trzeba poprawiać ? Dlaczego termin oddania zawsze przesuwa się o kilka miesięcy? Czy tego nie można uwzględnić i czy firma oszukująca z terminami oddania nie powinna być zawsze karana? No panie Baran, Pańka, Witt-Jacyna, Hinc, Niburski - język w gębie macie? Czekacie na wybory? Was na pewno nie wybierzemy!
2017-10-17 21:40:11