poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kierunek: bulwar Starówka

Kierunek: bulwar Starówka

Kierunek: bulwar Starówka
Data publikacji: 2017-10-24 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-24 10:04
Wywietleń: 846 297950

Już w najbliższą sobotę (28 października) posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni – od „Kuriera” dla wielkiej społecznej akcji: „Krokusowej rewolucji”. Spośród 10 najbardziej charakterystycznych, prestiżowych, malowniczych, darzonych największym sentymentem rejonów Szczecina, nasi Czytelnicy w głosowaniu wskazali na bulwar Starówka na Łasztowni.

Tam właśnie wspólnie z przyjaciółmi, czyli naszymi Czytelnikami, już za kilka dni rozwiniemy sztandar „Krokusowej rewolucji”. Jednak już teraz zapraszamy do udziału w tej wielkiej społecznej akcji wszystkich, którzy kochają zieleń i chcą mieć swój osobisty wkład w ożywianie kwiatami pejzażu miasta. 

***

Przez lata „Krokusowej rewolucji” wspólnie właśnie tak – na lepsze – mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać m.in. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy barw nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Teraz nadszedł czas na bulwar Starówka (!). Bo krokusy już zawładnęły terenami zielonymi pozostałych nadodrzańskich bulwarów i budzą tam szczecinian oraz turystów na wiosnę. Dzięki kolejnym Przyjaciołom Krokusowej Rewolucji: Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz CSL – International Spedition.

***

Zapraszamy – w sobotę (28 bm.), o godz. 12.00 – na bulwar Starówka, gdzie posadzimy tysiące krokusowych cebul: dla osobistej satysfakcji i miasta. Aby dotrzeć na miejsce i na czas można się wybrać samochodem lub komunikacją miejską i pieszo, zawsze jednak kierując się na „dźwigozaury”. Kierowcom jadącym z lewobrzeża podpowiadamy: zjazd z ul. Energetyków, za mostem Długim, w ul. św. Floriana (obok stacji benzynowej Shell), dalej ul. Bytomską do ul. Zbożowej (za dawnym namiotem opery) do parkingów w sąsiedztwie Lastadii i przy estakadzie Trasy Zamkowej. Natomiast zmotoryzowani z prawobrzeża do celu dojadą najpierw skręcając w prawo za mostem Portowym na Parnicy, a przed przystankiem tramwajowym „Energetyków” lub tuż za przystankiem też w prawo w ul. św. Floriana i dalej tak samo. Dla korzystających z komunikacji miejskiej ostatnimi przed trasą pieszą będą przystanki: „Wyszyńskiego” lub „Energetyków”. Uwaga: schodami prowadzącymi na pobocze nitki wjazdowej Trasy Zamkowej na Łasztownię i z powrotem przejścia nie ma z powodu trwającego remontu przeprawy. 

***

Na bulwarze Starówka nie kończymy tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji”. Dlatego przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera” będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także e-mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

***

To w Szczecinie, bo na region mamy już ustalony ramowy „rozkład jazdy”. Krokusy od i z „Kurierem” posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera” jest już rozdysponowana i wyczerpana.

***

(isz)

Fot. (przy artykule) Maria Myśliwiec

W minioną sobotę o kolejnych tysiąc krokusów otoczenie swoich domów wzbogacili już po raz piąty mieszkańcy osiedla SM ARS wspólnie z przedstawicielami władz swej spółdzielni przy ul. Chopina w Szczecinie (na zdjęciu). Tego samego dnia do sadzenia cebul na swoim osiedlu włączyła się grupka mieszkańców z przedstawicielami Rady Osiedla Głębokie-Pilchowo. Na zieleńce w sąsiedztwie pętli u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Emila Zegadłowicza i Miodową oraz przy ul. Jaworowej trafiło 1100 cebul kwiatów wiosny, a tydzień wcześniej 700 cebul wsadzonych zostało też na terenach zielonych w Pilchowie. A w poniedziałek do Krokusowej rewolucji dołączyli uczniowie Szkoły Rzemieślniczej przy ul. Chmielewskiego na Pomorzanach.

Na zdjęciu: Przebudowany bulwar Starówka na szczecińskiej Łasztowni. Miejsce tegorocznej odsłony rewolucji z krokusami od "Kuriera". Zapraszamy do wspólnego sadzenia już w najbliższą sobotę w samo południe.

Fot. Mirosław WINCONEK

Kierunek: bulwar Starówka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi