poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kierowca VW zatrzymany po pościgu

Kierowca VW zatrzymany po pościgu

Kierowca VW zatrzymany po pościgu
Data publikacji: 2017-06-30 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 1075 272926

Przed sądem odpowie 23-letni kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po kilkuminutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na początku tygodnia policjanci z "drogówki" szczecineckiej komendy pełniąc służbę na terenie Barwic zauważyli kierującego autem marki VW Golf który jechał nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zawrócili radiowóz i dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania samochodu. Kierujący jednak zamiast zastosować się do polecenia funkcjonariuszy postanowił przyspieszyć i spróbować ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim.

Kierowca przejeżdżając przez kolejne ulice nadal próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy zorientował się odległość pomiędzy nim, a radiowozem jest coraz mniejsza, porzucił swoje auto i pieszo rzucił się do ucieczki. Po około 200 metrach biegu został zatrzymany.

Szybko okazało się dlaczego kierujący pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli. 23-letniemu mieszkańcowi powiatu szczecineckiego został jeszcze miesiąc do zakończenia trwającego pół roku zakazu prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

- Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem - mówi mł.asp. Anna Matys - 23-latkowi grozi teraz od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat - dodaje.

(n)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

kesera sera
No i nie było potrzeby strzelać w łeb. Można - można, tylko trzeba chcieć
2017-06-30 11:56:02
wer da
Po co go ścigali ? Mógł wpaść na drzewo i zrobić sobie krzywdę. A wtedy program Uwaga TVN i koledzy i zrozpaczony ojciec i manifestacje pod komendą. Oj na prawdę lepiej było poczekać aż zmądrzeje i ... sam się zgłosi i przeprosi.
2017-06-30 11:08:25
-
Dobrze, że tacy sami dają się złapać. Mógł poczekać miesiąc albo chociaż zapinać pasy. Powinni mu dać nauczkę na miejscu.
2017-06-30 09:38:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi