piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kierowca VW zatrzymany po pościgu

Kierowca VW zatrzymany po pościgu

Kierowca VW zatrzymany po pościgu
Data publikacji: 2017-06-30 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 1020 272926

Przed sądem odpowie 23-letni kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po kilkuminutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na początku tygodnia policjanci z "drogówki" szczecineckiej komendy pełniąc służbę na terenie Barwic zauważyli kierującego autem marki VW Golf który jechał nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zawrócili radiowóz i dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania samochodu. Kierujący jednak zamiast zastosować się do polecenia funkcjonariuszy postanowił przyspieszyć i spróbować ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim.

Kierowca przejeżdżając przez kolejne ulice nadal próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy zorientował się odległość pomiędzy nim, a radiowozem jest coraz mniejsza, porzucił swoje auto i pieszo rzucił się do ucieczki. Po około 200 metrach biegu został zatrzymany.

Szybko okazało się dlaczego kierujący pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli. 23-letniemu mieszkańcowi powiatu szczecineckiego został jeszcze miesiąc do zakończenia trwającego pół roku zakazu prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

- Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem - mówi mł.asp. Anna Matys - 23-latkowi grozi teraz od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat - dodaje.

(n)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

kesera sera
No i nie było potrzeby strzelać w łeb. Można - można, tylko trzeba chcieć
2017-06-30 11:56:02
wer da
Po co go ścigali ? Mógł wpaść na drzewo i zrobić sobie krzywdę. A wtedy program Uwaga TVN i koledzy i zrozpaczony ojciec i manifestacje pod komendą. Oj na prawdę lepiej było poczekać aż zmądrzeje i ... sam się zgłosi i przeprosi.
2017-06-30 11:08:25
-
Dobrze, że tacy sami dają się złapać. Mógł poczekać miesiąc albo chociaż zapinać pasy. Powinni mu dać nauczkę na miejscu.
2017-06-30 09:38:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi