poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kierowca PKS Szczecinek zatrzymany w Niemczech

Kierowca PKS Szczecinek zatrzymany w Niemczech

Kierowca  PKS Szczecinek zatrzymany w Niemczech
Data publikacji: 2017-10-13 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17 12:27
Wywietleń: 12896 296577

Kierowca szczecineckiego PKS został zatrzymany przez niemieckie służby na granicy austriacko – niemieckiej. Zarzuca mu się przewożenie międzynarodową linią autobusową na trasie Neapol – Monachium – Berlin - Szczecinek nielegalnych imigrantów. Sprawa jest znana Ministerstwu Spraw Zagranicznych, ale - z uwagi na brak upoważnienia od zainteresowanego lub jego rodziny - nie chce udzielać żadnych informacji.

Jak poinformował szef szczecineckiego PKS Eugeniusz Szymonik, Niemcy są gotowi zwolnić polskiego kierowcę z tymczasowego aresztu, jeżeli ten przyzna się do winy. Polak odmawia i twierdzi, że został wrobiony. Kierowca w liniowym autobusie ma prawo sprzedać bilet pasażerowi, ale nie ma prawa kontrolowania jego dokumentów. Prezes ma nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i kierowca wróci do domu. Nie ma twardych dowodów na przemyt ludzi, są tylko oskarżenia osób trzecich.

Jak informuje rodzina kierowcy, został on  zatrzymany podczas dużej akcji kontrolnej, przeprowadzonej w Niemczech. Imigranci, o przemyt których się go obciąża, wcześniej dotarli do Niemiec bez ważnych dokumentów i teraz obwiniają Polaka.

(bar)

Fot. PKS Szczecinek

 

 

Komentarze

przepisy!!
Kierowca autobusu wpuszcza do pojazdu pasazera, ktory posiada wazny bilet, bez wzgledu na kolor skory, religie, obywatelstwo! On nie jest ani straza graniczna, ani celnikiem!! To jest skandaliczne zachowanie Niemcow, mam nadzieje, ze prezes go wyciagnie z tarapatow!
2017-10-16 22:37:02
Szofer
Miał kolega pecha jego zatrzymali a kolejny autokar pojechał z kompletem pasażerów. Ustawka jak trzeba pewniej młody szofer dał się wystawić.
2017-10-14 18:34:42
Idioci !
Niedawno , kiedy byl tak olbrzymi naplyw nielegalnych imigrantöw tzw szlakiem Balkanskim , firmy autobusowe Austriackie wozily masowo imigrantöw z granicy Wegierskiej przez Austrie do Niemiec . Byli oni wysadzani z autobusöw na granicy A / D po stronie Austriackiej , dalej przekraczali granice do Niemiec na piechote . Ale jeden z autobusöw przekroczyl granice razem z ludzmi bo padal deszcz poza tym w tym natloku nie bardzo mial gdzie zawröcic ; i jak sie skonczylo ? Tak samo jak w powyzej opisywanym przypadku , zostal kierowca oskarzony o szmugiel ludzmi i zamkniety ! ; Jakas PARANOJA ! Najpierw Merkel zaprasza Azjatöw , a potem jest cyrk jaki jest . LUDZIE !!!
2017-10-14 14:24:36
Ciapaty
Polak z krwi i kosci Polak Katolik wyznawca Jezusa ,a do autobusu ciapatych zabrl no to PiSowskie szmaty Go w Polsce juz przywitaja 10 lat odsiadki
2017-10-14 11:09:57
Paranoja!!!
Mamy haka na Polaka.Znalazł się winny nieudolnej polityki imigracyjnej. Przecież to jakies jaja są.Mam nadzieję ,że ten człowiek będzie mógł liczyc na jakies zadośćuczynienie.
2017-10-14 10:18:16
Haha
To do komedi Bari się nadaje
2017-10-14 08:48:26
Legalnie czy Nielegalnie
A ten Oddzial PKS-u, zdobyl i ma Uprawnienia do przewozu "zagramanicznych" Pasazerow w tamtych Krajach...??
2017-10-13 23:18:22
max
tak to jest na gestapo albo się przyznasz albo ci paznokcie powyrywamy.
2017-10-13 23:11:37
"Kolejne niewiniatko"
A do Szczecinka i Okolic ewentualnie ilu... zdazyl PO-dowozic ??
2017-10-13 23:09:03
HogoFogo
Nic nowego. Zagrywki znane z okresu międzywojennego i z Wolnego Miasta Gdańsk.
2017-10-13 21:42:42
321
Pare miesiecy temu kibole z Krakowa zajmowali sie podobna tematyka
2017-10-13 20:56:32
Szwabskie mordy.
Szwabskie mordy ale jak sami wpuścili przeszło milion imigrantów to spoko ale Polak jak wiózł kilka osób to już przestępca ciekawe jakie uprawnienie do kontroli pasażera ma kierowca?
2017-10-13 20:55:16
a wy okazujecie sie jak zwykle wszystko-wiedzącymi "polaczkami"..
nic nie wiecie tylko tyle co wyżej ktoś napisał, ale do powiedzenia macie tyle, że ze dwa artykuły z tego by powstały...
2017-10-13 20:04:38
szykana ze strony niemiec na kierowcę
niemcy są nietolerancyjnii lubią obarczać problemami innych.I nie brać odpowiedzialnośći za swoje decyzje.Sądze że PO i Nowoczesna ze swoimi poglądami większe szanse miałaby w bundestagu.
2017-10-13 19:30:38
Dziady!
a co by było gdyby ten Pan wylegitymował imigrantów i ich nie wpuścił do autobusu. To by była burza, że nietolerancyjny Polak, ogranicza ich swobody czy coś podobnego. Wszystkie media by go zjadły. Pozatym kierowca nie sprawdza dowodów, kupili bilety to jechali, proste.
2017-10-13 19:02:27
Niemiecka buta!
Co za bezczelność?! Sprowadzili bezkarnie do Europy miliony nielegalnych nachodźców nie pytając się nikogo o zgodę. A teraz czepiają się kierowcy, który przewoził pasażerów. MSZ powinno twardo reagować! Trzymaj się kierowco!
2017-10-13 18:34:07