wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kiedy rozbiórka?

Kiedy rozbiórka?

Kiedy rozbiórka?
Data publikacji: 2015-08-07 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:24
Wywietleń: 1471 8596

Teren u zbiegu al. Piastów i ul. Kordeckiego w Szczecinie, gdzie w czwartek doszło do pożaru, należy do gminy Szczecin. Nieruchomości były ubezpieczone. Według Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, pożar objął także częściowo zabudowania leżące na działce PZMot.

Zaniedbanym terenem, na którym niegdyś funkcjonowały warsztaty samochodowe i autokomis dzielą się miasto Szczecin i Polski Związek Motorowy. Do tego ostatniego należy część po lewej stronie, z wjazdem od strony Piastów. Nieruchomością dostępną od ul. Kordeckiego włada w imieniu gminy Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

- Naszą część stojących tam zabudowań tymczasowo zabezpieczyliśmy. Planowaliśmy ich rozbiórkę, ale wcześniej - co narzucają nam przepisy - trzeba zlecić wykonanie dokumentacji na roboty wyburzeniowe. Zamierzaliśmy to zrobić w tym roku, by można było samej rozbiórki dokonać w roku przyszłym - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

Jak dodaje rzecznik, należące do gminy nieruchomości, które w swojej gestii ma ZBiLK, są ubezpieczone.

- Jeśli otrzymamy odszkodowanie, choć pewnie nie będą to duże środki, to nie wykluczam, że rozbiórkę pozostałości po pożarze uda się przyspieszyć - informuje T. Owsik-Kozłowski.

Według przedstawicieli miasta, ogień dotarł też do zabudowań PZMot-u.

- Czwartkowy pożar strawił zabudowania na części parceli należącej do miasta - oświadczył w piątek w rozmowie z „Kurierem" Jerzy Mołczanow odpowiadający za sprawy z zakresu działalności gospodarczej w szczecińskim Polskim Związku Motorowym. - Nasza jest część po lewej stronie od tej teraz części spalonej. Nie mamy dostępu do swojego terenu. Poza tym obecny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu i nowy, który powstaje, zakładają przeznaczenie tego miejsca pod drogę. W tej sytuacji nie mamy żadnych planów co do tej części należącej do związku. Możemy oczekiwać co najwyżej w przyszłości ewentualnie na odszkodowanie za wywłaszczenie.

(win)

Komentarze

Sedina
Ten teren to wstyd! Własność Gminy przy drodze wylotowej m.in. na Zachód Europy wygląda ja w roku 1945. Jakie plany ma właściciel - Miasto Szczecin do tej nieruchomości. Jak długo będziemy się wszyscy wstydzili tego miejsca. Podpalacz mimo wszystko działał w dobrej wierze - może obudzi z letargu urzędników i radnych, którzy ponoś są naszymi mądrymi przedstawicielami. P.S. Nie chciałbym, aby podobny pożar dotkną zaniedbane, opuszczone zabudowania w innym atrakcyjnym miejscu Szczucina - kompleksu ruin u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy, Żołkiewskiego i Pocztowej. Może po pożarze poznamy właściciela
2015-08-09 12:19:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej