piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kiedy rozbiórka?

Kiedy rozbiórka?

Kiedy rozbiórka?
Data publikacji: 2015-08-07 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:24
Wywietleń: 1500 8596

Teren u zbiegu al. Piastów i ul. Kordeckiego w Szczecinie, gdzie w czwartek doszło do pożaru, należy do gminy Szczecin. Nieruchomości były ubezpieczone. Według Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, pożar objął także częściowo zabudowania leżące na działce PZMot.

Zaniedbanym terenem, na którym niegdyś funkcjonowały warsztaty samochodowe i autokomis dzielą się miasto Szczecin i Polski Związek Motorowy. Do tego ostatniego należy część po lewej stronie, z wjazdem od strony Piastów. Nieruchomością dostępną od ul. Kordeckiego włada w imieniu gminy Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

- Naszą część stojących tam zabudowań tymczasowo zabezpieczyliśmy. Planowaliśmy ich rozbiórkę, ale wcześniej - co narzucają nam przepisy - trzeba zlecić wykonanie dokumentacji na roboty wyburzeniowe. Zamierzaliśmy to zrobić w tym roku, by można było samej rozbiórki dokonać w roku przyszłym - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

Jak dodaje rzecznik, należące do gminy nieruchomości, które w swojej gestii ma ZBiLK, są ubezpieczone.

- Jeśli otrzymamy odszkodowanie, choć pewnie nie będą to duże środki, to nie wykluczam, że rozbiórkę pozostałości po pożarze uda się przyspieszyć - informuje T. Owsik-Kozłowski.

Według przedstawicieli miasta, ogień dotarł też do zabudowań PZMot-u.

- Czwartkowy pożar strawił zabudowania na części parceli należącej do miasta - oświadczył w piątek w rozmowie z „Kurierem" Jerzy Mołczanow odpowiadający za sprawy z zakresu działalności gospodarczej w szczecińskim Polskim Związku Motorowym. - Nasza jest część po lewej stronie od tej teraz części spalonej. Nie mamy dostępu do swojego terenu. Poza tym obecny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu i nowy, który powstaje, zakładają przeznaczenie tego miejsca pod drogę. W tej sytuacji nie mamy żadnych planów co do tej części należącej do związku. Możemy oczekiwać co najwyżej w przyszłości ewentualnie na odszkodowanie za wywłaszczenie.

(win)

Komentarze

Sedina
Ten teren to wstyd! Własność Gminy przy drodze wylotowej m.in. na Zachód Europy wygląda ja w roku 1945. Jakie plany ma właściciel - Miasto Szczecin do tej nieruchomości. Jak długo będziemy się wszyscy wstydzili tego miejsca. Podpalacz mimo wszystko działał w dobrej wierze - może obudzi z letargu urzędników i radnych, którzy ponoś są naszymi mądrymi przedstawicielami. P.S. Nie chciałbym, aby podobny pożar dotkną zaniedbane, opuszczone zabudowania w innym atrakcyjnym miejscu Szczucina - kompleksu ruin u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy, Żołkiewskiego i Pocztowej. Może po pożarze poznamy właściciela
2015-08-09 12:19:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską