niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kartka z Pendolino do powstańca

Kartka z Pendolino do powstańca

Kartka z Pendolino do powstańca
Data publikacji: 2016-08-05 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:52
Wywietleń: 1036 147083

Działa Kolejowa Poczta Powstańcza PKP Intercit. We wszystkich pociągach Pendolino,a więc także i w kursujących pomiędzy Kołobrzegiem a Krakowem, pasażerowie dostają specjalne kartki akcji BohaterON. Z pokładu Express InterCity Premium mogą je wysłać z podziękowaniami do walczących w Powstaniu Warszawskim. 


PKP Intercity jako partner zorganizowanej przez Fundację Sensoria ogólnopolskiej akcji BohaterON stworzyło Kolejową Pocztę Powstańczą. W pociągach kategorii Express InterCity Premium (Pendolino) pasażerowie otrzymują bezpłatne kartki, na których mogą napisać podziękowania dla powstańców warszawskich bądź wybrać imiennie tego, do którego mają trafić (Informacje o uczestnikach walk o stolicę oraz ich lista są na stronie www.BohaterON.pl). Wypełnione pocztówki mogą następnie wrzucić do specjalnego pudełka, znajdującego się na pokładzie pojazdu i za pośrednictwem PKP IC wysłać do powstańców.
Kolejowa Poczta Powstańcza będzie działała do 2 października. Następnie Intercity przekaże zebrane kartki organizatorom akcji BohaterON.
BohaterON to akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.
Bezpłatną kartkę do powstańców można wysłać metodą tradycyjną lub przez Internet. Pocztówki są dostępne nie tylko w pociągach Pendolino i przy kasach PKP Intercity na warszawskich dworcach, ale też m.in. w placówkach Poczty Polskiej, wybranych punktach LOTTO.
Powstańcy kartki otrzymają w listopadzie, podczas uroczystej gali. Odbędzie się ona w Muzeum Powstania Warszawskiego. (mag)

!Pobierz kartkę BohaterON

 

Kartka z Pendolino do powstańca

Komentarze

Pierdu Pierdu
A kiedy pojedzie Pendolino ze Szczecina? Kto to widział, żeby Koszalin miał połączenie Pendolino z Warszawą a Szczecin nie.
2016-08-06 10:48:14
Lolek
Akcja popelina. Dalibyście już spokój powstańcom. I ich posłuchali może najpierw, póki jeszcze mówią i żyją, a nie wysyłali im kartki.
2016-08-05 19:07:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi