wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kapelusze i delikatesy

Kapelusze i delikatesy

Kapelusze i delikatesy
Data publikacji: 2016-07-31 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 168 146506

Tak w Szczecinie się wprowadza dobre praktyki. Między innymi dbając o estetykę szyldów małych zakładów rzemieślniczych. W sobotę w Szczecinie odbyło się zakończenie akcji „Dobre Praktyki” przygotowanej przez Typiary.

Ta nieformalna grupa skupia trzy szczecinianki: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Dziewczyny  na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Postanowiły wykorzystać swoją wiedzę, aby zmienić nieco przestrzeń miejską.

Wzięły udział w konkursie na grant przygotowany przez Szczeciński Inkubator Kultury.  Następnie wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz przy ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal „Kapelusze” przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, aby spośród nich szczecinianie wybrali ten, którego szyld zostanie odnowiony.  Wygrała pracownia modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, w której od wielu lat pani Ewa Tokarska zajmuje się głównie szyciem nakryć głowy.

W sobotę nad wejściem do zakładu odsłonięto nowy szyld. Napis „Kapelusze” został opracowany na podstawie fontu „Delikatesy” autorstwa Gabrieli Golińskiej, absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Czcionka jest inspirowana polskimi neonami. Ponadto podczas imprezy zorganizowano też  debatę o reklamie w przestrzeni miejskiej.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy

Komentarze

Kapelusze
Fajne logo. Co prawda nie jest dopasowane kolorystycznie, ale to szczegół.
2016-08-01 07:48:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej