poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kapelusze i delikatesy

Kapelusze i delikatesy

Kapelusze i delikatesy
Data publikacji: 2016-07-31 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 208 146506

Tak w Szczecinie się wprowadza dobre praktyki. Między innymi dbając o estetykę szyldów małych zakładów rzemieślniczych. W sobotę w Szczecinie odbyło się zakończenie akcji „Dobre Praktyki” przygotowanej przez Typiary.

Ta nieformalna grupa skupia trzy szczecinianki: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Dziewczyny  na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Postanowiły wykorzystać swoją wiedzę, aby zmienić nieco przestrzeń miejską.

Wzięły udział w konkursie na grant przygotowany przez Szczeciński Inkubator Kultury.  Następnie wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz przy ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal „Kapelusze” przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, aby spośród nich szczecinianie wybrali ten, którego szyld zostanie odnowiony.  Wygrała pracownia modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, w której od wielu lat pani Ewa Tokarska zajmuje się głównie szyciem nakryć głowy.

W sobotę nad wejściem do zakładu odsłonięto nowy szyld. Napis „Kapelusze” został opracowany na podstawie fontu „Delikatesy” autorstwa Gabrieli Golińskiej, absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Czcionka jest inspirowana polskimi neonami. Ponadto podczas imprezy zorganizowano też  debatę o reklamie w przestrzeni miejskiej.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy Kapelusze i delikatesy

Komentarze

Kapelusze
Fajne logo. Co prawda nie jest dopasowane kolorystycznie, ale to szczegół.
2016-08-01 07:48:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje