środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jubileusz najstarszej szkoły

Jubileusz najstarszej szkoły

Jubileusz najstarszej szkoły
Data publikacji: 2015-10-03 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1608 25888

W sobotę (3 bm.) odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Łobzie. Po mszy świętej w intencji społeczności szkolnej, którą sprawowali ks. prałat Józef Cyrulik i ks. Paweł Niewiadomski oraz koncercie organowym w wykonaniu Jana Dudy z Kamienia Pomorskiego, na dziedzińcu szkoły odbyła się część oficjalna.

W jej trakcie dyrektor Beata Zapalska w telegraficznym skrócie ukazała czas miniony i dorobek placówki, która cieszy się zasłużonym powodzeniem. O miejsce w niej zabiegają dla swoich pociech rodzice spoza tzw. obwodu szkolnego. W dniu 1 września 1945 w murach poniemieckiej szkoły dla dziewcząt naukę rozpoczynało 84 dzieci b. robotników przymusowych i pierwszych osiedleńców. W minionych siedmiu dekadach jej progi przekroczyło 6988 uczniów. W tym roku uczęszcza do niej 396 dzieci z Łobza i okolicznych miejscowości. Młodzież korzysta z nowoczesnych sal lekcyjnych i infrastruktury szkolnej. Tylko najstarsi wiekiem mieszkańcy Łobza pamiętają klasy z piecami kaflowymi, ropą naftową smarowane podłogi i wychodki w podwórku. Swoją drogą szkoda, że brakuje monografii najstarszej w powiecie szkoły.

Jej 70-te urodziny zostały wypełnione m.in. występami chóru seniorów, którzy w murach placówki mają różnorodne zajęcia i popisami szkolnego zespołu „Jedyneczki”. Obejrzeć można było wystawę dotyczącą historii szkoły. Był także szczególnie sympatyczny akcent – posadzenie kasztanowca na placu przyszkolnym.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciach: W sobotę w Łobzie odbyły się uroczyste obchody 70-lecia „Jedynki”.  

Jubileusz najstarszej szkoły Jubileusz najstarszej szkoły Jubileusz najstarszej szkoły

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje