sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jeździmy już i Potulicką i Warcisława

Jeździmy już i Potulicką i Warcisława

Jeździmy już i Potulicką i Warcisława
Data publikacji: 2015-09-01 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:15
Wywietleń: 1576 16559

Wolno, bo jedynie z prędkością 40 km/h, ale komfortowo. Od rana jeździmy wyremontowaną ul. Potulicką oraz biegnącym przy sądzie fragmentem ul. Narutowicza. Nowym torowiskiem do pętli przy skrzyżowaniu z ul. Piekary kursują również tramwaje - linii 1 i 9, czyli (oba) wracające później na Głębokie.

Trwający 2 lata remont ciągu ulic: 3 Maja, Narutowicza, Potulicka (oraz torowiska pomiędzy Bramą Portową a pętlą) właśnie się zakończył - przed czasem; pierwotnie zakładano bowiem, że wykonawca zejdzie z placu budowy 25 września. Odnowione ulice są już przejezdne.

Ul. Narutowicza ma teraz dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na skrzyżowaniu z ul. Potulicką ruch regulować będzie sygnalizacja świetlna. Jeszcze niestety nie działa. Jak się dowiedzieliśmy, błyśnie za kilka dni.

Z kolei ul. Potulicka jest węższa, tylko jednopasmowa - pas ruchu znajduje się na torowisku. Po obu stronach ulicy, wytyczone są wzdłuż chodników miejsca postojowe. Trzeba uważać jak się parkuje. Na niektórych parkingach trzeba ustawić samochód równolegle do krawężnika, a na niektórych „po skosie".

(lw)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

FOT: Robert Stachnik

Ul. Warcisława jest już przejezdna, ale nie na wszystkie chodniki można jeszcze wchodzić.

Komentarze

Gość
Ej - a czemu to swingi miały by nie jeździć? - jak Moderusy przejechały a są najszersze. W tych swingach rzeczywiście - jakis problem z lusterkami - ale taki szczegół techniczny - to chyba fachowcy potrafią rozkminić. Pozdrawiam. Jechałem i szybkim i Potulicką i dużo lepiej mi się potulicką jechało - chyba lepszych mieszanek do tłumienia szyn użyli...
2015-09-01 22:03:10
Piotr
Szkoda tylko, że potulicką swingi nie pojadą. Tyle kasy i źle zaprojektowano skręt z Narutowicza w Potulicką...za moje pieniądze.
2015-09-01 20:07:46
Gość
Nie ma to jak puścić samochody i pozamykać chodniki. Piesi mają fruwać.
2015-09-01 12:53:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską