środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej

Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej

Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej
Data publikacji: 2015-09-10 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:16
Wywietleń: 1088 19546

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas pomiarów prędkości na ul. Szosa Stargardzka w Szczecinie zatrzymali do kontroli kierującego lexusem. Mężczyzna poruszał się samochodem jadąc całą szerokością ulicy. Jak się później okazało kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy a wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

We wtorkowe popołudnie ok. godz. 15.40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dokonując pomiaru prędkości na ul. Szosa Stargardzka zauważyli pojazd marki Lexus, który poruszał się jadąc od lewej do prawej krawędzi jezdni. W związku z tą sytuacją kierujący samochodem został zatrzymany do kontroli.

- Mężczyzna po wyjściu z pojazdu nie mógł ustać na nogach. Okazał prawo jazdy, nie posiadał dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Podczas interwencji policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na trzeźwość, które wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje sierż. sztab. Dorota Ziułkiewicz.

Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol w dniu poprzednim. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. A,B za pokwitowaniem, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze przewieźli kierującego do Komisariatu Policji w Dąbie, gdzie ponownie został przebadany urządzeniem do sprawdzania zawartości alkoholu a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszy zarzut i sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. arch.

Komentarze

Niezły
Nie szata zdobi człowieka ....
2015-09-10 16:53:02
Przystojny
Ma na duże drogie auto to ma na wódke. Powinni zabrać auto i np. z roczek prac nieodpłatnych na rzecz miasta w kamizelce z napisem "pijak za kółkiem"
2015-09-10 09:59:26
Pijak
O 15:40 miał 2 promile, tłumacząc się dniem poprzednim, czyli dzień wcześniej musiał wypić kilka litrów wódki. Aż nie przystoi, taka dostojna marka samochodu, a takie prostactwo za kierownicą.
2015-09-10 08:50:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi