poniedziałek, 19 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa 11 dni!

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa 11 dni!

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa 11 dni!
Data publikacji: 2017-11-26 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:38
Wywietleń: 2913 302424

Drewniane domki z potrawami na świąteczny stół, zapach choinek i grzanego wina, kolędy rozbrzmiewające w tle i świetlne ozdoby - idealny przedświąteczny klimat! Tak właśnie będzie podczas drugiego już Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w dniach 7-17 grudnia wypełni trzy place w centrum miasta.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w alei kwiatowej na placu Żołnierza Polskiego i placu Lotników trwać będzie aż 11 dni. Rozpocznie się 7 grudnia i to w bardzo widowiskowy sposób. Do naszego miasta przyjedzie bowiem ciężarówka coca-coli. Od godz. 15.00 na placu Żołnierza Polskiego na odwiedzających czekać będzie sporo atrakcji, m.in. GIFbudka, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja i bajkowy pokój św. Mikołaja.

Zabawa i pomoc

Na bożonarodzeniowym jarmarku nie może zabraknąć świątecznej karuzeli weneckiej. Dzieci będą mogły na chwilę przenieść się do zaczarowanej krainy bajek. W tym roku karuzela będzie również miejscem, w którym jej pasażerowie nieść będą pomoc innym dzieciom. Przy okazji przejażdżki będzie można wspomóc symboliczną złotówką planowany remont szpitalnego oddziału św. Mikołaja w Szczecinie, na którym leczone są dzieci z chorobami nowotworowymi.

Całus na szczęście

Zgodnie ze świąteczną tradycją pocałunek złożony pod jemiołą na ustach ukochanej osoby wróży miłość na długie lata. By nieco pomóc zakochanym na terenie jarmarku powstanie jemiołowy zakątek. Może być to niebywała szansa do zapewnienia sobie szczęścia w miłości na resztę życia!

Zakupy w świątecznym klimacie

Wzdłuż jarmarkowych placów rozstawione zostaną domki, w których kupić będzie można potrawy, produkty na świąteczny stół, rękodzieło, ozdoby, prezenty dla najbliższych i wiele innych. Po zakupach przystanąć będzie można na coś pysznego do jedzenia lub picia, np. kubek grzanego wina lub gorącej czekolady.

Święta również w eterze

Atmosfera jarmarku to również muzyka, która płynąć będzie ze specjalnie zainstalowanego na każdym z trzech placów nagłośnienia. Radio Świętego Mikołaja działać będzie przez wszystkie dni trwania wydarzenia. Prócz mnóstwa ciekawostek, kolęd i pastorałek, każdego wieczora z głośników popłyną... świąteczne życzenia.

Bożonarodzeniowo i sportowo

Prócz tych wszystkich atrakcji, dwa jarmarkowe weekendy podzielone zostaną również tematycznie. W pierwszy weekend zapanuje iście sportowy klimat. Na placu Lotników powstanie coś na wzór skateparku, w którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportach zimowych. Drugi weekend wprowadzi nas już w wigilijny klimat – będzie kilka niespodzianek, nawiązujących do tradycyjnych, rodzinnych świąt.

W programie również animacje, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Martin
To samo pomyślałem. Betonowe zapory musowo.
2017-11-27 05:14:05
.
Nie zapomnijcie o betonowych zaporach, jak rok temu.
2017-11-26 23:00:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy