czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jak pomagać - w Dniu Ratownictwa Medycznego

Jak pomagać - w Dniu Ratownictwa Medycznego

Jak pomagać - w Dniu Ratownictwa Medycznego
Data publikacji: 2015-09-11 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:16
Wywietleń: 242 19816

W Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego, przypadający w tym roku na sobotę (12 września), Zachodniopomorski Oddział NFZ organizuje pokaz ratownictwa medycznego. Zaprasza więc do „stoczniowej” przychodni Porta Medyk. Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego będą uczyć, co robić, gdy ktoś z domowników się zadławi lub gdy dojdzie do zatrzymania krążenia.

W przychodni będzie też, w godz. 10-14,  mobilne stanowisko do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i zakładania kont w ZIP. A sama przychodnia Porta Medyk zaprasza na badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi, spotkania z lekarzem diabetologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą, specjalistą od stóp a także indywidualne i grupowe konsultacje.

Natomiast w siedzibie Oddziału NFZ przy ul Arkońskiej, w godz. 9-14 po raz pierwszy zorganizowane będą punkty informacyjne dotyczące świadczeń opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży: leczenia  stomatologicznego i uzdrowiskowego oraz świadczeń pielęgniarki środowiskowej i szkolnej. Będzie też można np. wyrobić EKUZ, założyć konto w ZIP, wyjaśnić różne sprawy związane z powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

(sag)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi