piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Hakerzy" w akcji

„Hakerzy" w akcji

„Hakerzy" w akcji
Data publikacji: 2017-01-10 10:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:06
Wywietleń: 1566 196291

Jak namówić seniora, by oddał oszustom swoje oszczędności? Metoda „na wnuczka" już może nie wystarczyć - jest zbyt dobrze znana. Teraz najpopularniejszym sposobem wyłudzania pieniędzy jest metoda „na hakera". W poniedziałek doszło w Szczecinie do dwóch takich usiłowań.

„Usiłowań" czyli, że na szczęście próby kradzieży były nieudane. Policjanci twierdzą jednak, że w ostatnim czasie wielu seniorów dało się na tę metodę oszukać. I nic dziwnego. Sposób jest bardzo skuteczny. Przestępcy dzwonią do seniorów podając się za policjantów lub funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Informują swoje ofiary, że prowadzą akcję przeciwko oszustom. W związku z tym proszą starsze osoby o pomoc w ich ujęciu. Namawiają, by wypłacili wszystkie swoje pieniądze z konta (w przeciwnym wypadku przejmą je hakerzy). Dla bezpieczeństwa, oszczędności jakiś czas mają być przechowywane na policji. W rzeczywistości dzwoniący nie mają nic wspólnego ze stróżami prawa. A pieniądze nigdy nie trafią z powrotem do kieszeni właścicieli.

(lw)

 

 

Komentarze

Ku przestrodze...
A moze warto... by Policja poinformowala Ludzi starszych o w/w posunieciach "tak na Wnuczka jak i Hakerskich"... rowniez w Prasie i Radiu Szczecin oraz w Kronice Pomorza Zachodniego, gdzie o odpowiedniej informacyjnej aktywnosci ze strony Policyjnego Dzielnicowego juz nie wspomne...!!
2017-01-10 23:32:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi