piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Hakerzy" w akcji

„Hakerzy" w akcji

„Hakerzy" w akcji
Data publikacji: 2017-01-10 10:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:06
Wywietleń: 1628 196291

Jak namówić seniora, by oddał oszustom swoje oszczędności? Metoda „na wnuczka" już może nie wystarczyć - jest zbyt dobrze znana. Teraz najpopularniejszym sposobem wyłudzania pieniędzy jest metoda „na hakera". W poniedziałek doszło w Szczecinie do dwóch takich usiłowań.

„Usiłowań" czyli, że na szczęście próby kradzieży były nieudane. Policjanci twierdzą jednak, że w ostatnim czasie wielu seniorów dało się na tę metodę oszukać. I nic dziwnego. Sposób jest bardzo skuteczny. Przestępcy dzwonią do seniorów podając się za policjantów lub funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Informują swoje ofiary, że prowadzą akcję przeciwko oszustom. W związku z tym proszą starsze osoby o pomoc w ich ujęciu. Namawiają, by wypłacili wszystkie swoje pieniądze z konta (w przeciwnym wypadku przejmą je hakerzy). Dla bezpieczeństwa, oszczędności jakiś czas mają być przechowywane na policji. W rzeczywistości dzwoniący nie mają nic wspólnego ze stróżami prawa. A pieniądze nigdy nie trafią z powrotem do kieszeni właścicieli.

(lw)

 

 

Komentarze

Ku przestrodze...
A moze warto... by Policja poinformowala Ludzi starszych o w/w posunieciach "tak na Wnuczka jak i Hakerskich"... rowniez w Prasie i Radiu Szczecin oraz w Kronice Pomorza Zachodniego, gdzie o odpowiedniej informacyjnej aktywnosci ze strony Policyjnego Dzielnicowego juz nie wspomne...!!
2017-01-10 23:32:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską