piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę
Data publikacji: 2015-07-20 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 289 4694

Tną drzewa na obszarze, którego walory przyrodnicze i krajobrazowe są chronione. Niektórzy z okolicznych mieszkańców w tym widzą „postępującą degradację szczecińskiej Gubałówki". Właściciel obiektu rzecz nazywa porządkowaniem terenu. Miasto sprawę przekazuje do sprawdzenia, nadzorowi budowlanemu.

Na Gubałówce widać świeżo wycięte drzewa. Drewno posegregowane: osobno równe pnie, osobno gałęzie i igliwie. Opodal leżą wiatrołomy, ale nietknięte.

- Proszę o zainteresowanie się postępującą degradacją tego obszaru, unikalnego pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, który zgodnie z zapisami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Szczecina jest terenem objętym SZM - ochrony walorów krajobrazowych z ustaloną strefą ochrony konserwatorskiej - napisali, także do „Kuriera". - W ostatnim czasie gospodarze Gubałówki, którzy w tym obszarze powinni kreować warunki aktywnego wypoczynku, tworzyć obszar publiczny przyjazny mieszkańcom, rozpoczęli wycinkę wiekowych, ponad 100-letnich sosen w pozostałych już niewielkich fragmentach drzewostanu na stoku pomiędzy trasami zjazdów narciarskich.

- Nie robimy niczego wbrew prawu - zapewnia Krzysztof Ćwikliński, właściciel Gubałówki.
Nie tylko wycinki drzew dotyczy sygnał: „Rozpoczęto powiększanie przestrzeni komercyjnej poprzez budowanie sztucznych skarp z nawiezionego z zewnątrz gruzu i ziemi, kosztem istniejącej roślinności".

- Nie ma żadnej samowoli. Żadnego nasypywania stoków. Owszem, gdy deszcz wypłukuje skarpę, powstałe dziury uzupełniamy ziemią. Jak ostatnio na lewym stoku - komentuje właściciel Gubałówki.

Czy o to chodzi, ma teraz sprawdzić nadzór budowlany, gdzie sprawa - jak zapewnia Tomasz Klek ze służb prasowych magistratu - została skierowana. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi