piątek, 23 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę
Data publikacji: 2015-07-20 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:07
Wywietleń: 326 4694

Tną drzewa na obszarze, którego walory przyrodnicze i krajobrazowe są chronione. Niektórzy z okolicznych mieszkańców w tym widzą „postępującą degradację szczecińskiej Gubałówki". Właściciel obiektu rzecz nazywa porządkowaniem terenu. Miasto sprawę przekazuje do sprawdzenia, nadzorowi budowlanemu.

Na Gubałówce widać świeżo wycięte drzewa. Drewno posegregowane: osobno równe pnie, osobno gałęzie i igliwie. Opodal leżą wiatrołomy, ale nietknięte.

- Proszę o zainteresowanie się postępującą degradacją tego obszaru, unikalnego pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, który zgodnie z zapisami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Szczecina jest terenem objętym SZM - ochrony walorów krajobrazowych z ustaloną strefą ochrony konserwatorskiej - napisali, także do „Kuriera". - W ostatnim czasie gospodarze Gubałówki, którzy w tym obszarze powinni kreować warunki aktywnego wypoczynku, tworzyć obszar publiczny przyjazny mieszkańcom, rozpoczęli wycinkę wiekowych, ponad 100-letnich sosen w pozostałych już niewielkich fragmentach drzewostanu na stoku pomiędzy trasami zjazdów narciarskich.

- Nie robimy niczego wbrew prawu - zapewnia Krzysztof Ćwikliński, właściciel Gubałówki.
Nie tylko wycinki drzew dotyczy sygnał: „Rozpoczęto powiększanie przestrzeni komercyjnej poprzez budowanie sztucznych skarp z nawiezionego z zewnątrz gruzu i ziemi, kosztem istniejącej roślinności".

- Nie ma żadnej samowoli. Żadnego nasypywania stoków. Owszem, gdy deszcz wypłukuje skarpę, powstałe dziury uzupełniamy ziemią. Jak ostatnio na lewym stoku - komentuje właściciel Gubałówki.

Czy o to chodzi, ma teraz sprawdzić nadzór budowlany, gdzie sprawa - jak zapewnia Tomasz Klek ze służb prasowych magistratu - została skierowana. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy