poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę

Gubałówka - pod górkę
Data publikacji: 2015-07-20 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 302 4694

Tną drzewa na obszarze, którego walory przyrodnicze i krajobrazowe są chronione. Niektórzy z okolicznych mieszkańców w tym widzą „postępującą degradację szczecińskiej Gubałówki". Właściciel obiektu rzecz nazywa porządkowaniem terenu. Miasto sprawę przekazuje do sprawdzenia, nadzorowi budowlanemu.

Na Gubałówce widać świeżo wycięte drzewa. Drewno posegregowane: osobno równe pnie, osobno gałęzie i igliwie. Opodal leżą wiatrołomy, ale nietknięte.

- Proszę o zainteresowanie się postępującą degradacją tego obszaru, unikalnego pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, który zgodnie z zapisami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Szczecina jest terenem objętym SZM - ochrony walorów krajobrazowych z ustaloną strefą ochrony konserwatorskiej - napisali, także do „Kuriera". - W ostatnim czasie gospodarze Gubałówki, którzy w tym obszarze powinni kreować warunki aktywnego wypoczynku, tworzyć obszar publiczny przyjazny mieszkańcom, rozpoczęli wycinkę wiekowych, ponad 100-letnich sosen w pozostałych już niewielkich fragmentach drzewostanu na stoku pomiędzy trasami zjazdów narciarskich.

- Nie robimy niczego wbrew prawu - zapewnia Krzysztof Ćwikliński, właściciel Gubałówki.
Nie tylko wycinki drzew dotyczy sygnał: „Rozpoczęto powiększanie przestrzeni komercyjnej poprzez budowanie sztucznych skarp z nawiezionego z zewnątrz gruzu i ziemi, kosztem istniejącej roślinności".

- Nie ma żadnej samowoli. Żadnego nasypywania stoków. Owszem, gdy deszcz wypłukuje skarpę, powstałe dziury uzupełniamy ziemią. Jak ostatnio na lewym stoku - komentuje właściciel Gubałówki.

Czy o to chodzi, ma teraz sprawdzić nadzór budowlany, gdzie sprawa - jak zapewnia Tomasz Klek ze służb prasowych magistratu - została skierowana. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi