piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Grudniowe uroczystości. Zmiany na liniach

Grudniowe uroczystości. Zmiany na liniach

Grudniowe uroczystości. Zmiany na liniach
Data publikacji: 2015-12-16 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1170 59974

W związku uroczystymi obchodami 45 rocznicy Grudnia 1970, które odbędą się na pl. Solidarności w dniu 17 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 70

Od Placu Rodła w kierunku Pargowa autobusy pojadą ul. Matejki (nawrót na wysokości ul. Małopolskiej) – Zygmunta Starego i dalej swoją trasą z pominięciem przystanku „Starzyńskiego”. W kierunku Urzędu Miasta autobusy pojadą od ul. Szczerbcowej ul. Henryka Pobożnego – ul. Zygmunta Starego do ul. Matejki i dalej swoją trasą z pominięciem przystanku „Starzyńskiego”.

Uruchomione zostanie tymczasowe przystanki w obu kierunkach, które będą zlokalizowanie w rejonie skrzyżowania ul. Zygmunta Starego i ul. Starzyńskiego. Zmiany będą obowiązywać od godz. 6 do odwołania.  

Jednocześnie, w związku z uroczystościami pod bramą byłej stoczni możliwe są zmiany w kursowaniu linii tramwajowych 5, 6, 11 oraz autobusowych 53, 60, 67.  Te będą wprowadzane dynamicznie.

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

w-PiS-anka,
Odp. do Dudas przyjezdza..! Ty Facet, tzw. prezydenta tj. Pana Bronka... ktory zostal PO wyborach usuniety z zajmowanego stanowiska, to szukaj sobie dalej... w jego nowo otwartym Lokalu ! !
2015-12-17 10:49:26
bukraba
Zbliża się rocznica "Grudnia 1970". Pójdę zapalić świeczkę i położyć jedną róże. Pamięci ojca, mojego kolegi z wojska. Mam własne wspomnienia z tego dnia. One się różnią od tych przytaczanych w mediach. Jest takie stowarzyszenie- pamięci tego dnia, rządzą nim dawni pracownicy Stoczni im. Adolfa Warskiego. Prawda wyglądała trochę inaczej. Gdyby nie prom "Gryfia", który przewiózł pracowników stoczni remontowej "Gryfia", dwukrotnie, na stocznię Warskiego nie byłoby pochodu, starcia się z milicją na Matejki i podpalenia KW PZPR. Nikt o naszym wkładzie {pracowników SSR "Gryfia"} w ten szczególny dzień nie pamięta. Ja ten dzień z nam z własnego doświadczenia. Po roku pracy w "Gryfi" byłem na urlopie i w ten pamiętny czwartek, wypłacali "premię" To było 600 zł. 1/4 mojej pensji. Pojechałem tramwajem nr. 5. Z Krzekowa na Ludową. 30 minut się jechało. Teraz 45. Myślałem, że moje, trochę inne wspomnienia, będę mógł złożyć w tym bunkrze na pl. Żołnierza. Odwlekają swoje otwarcie. Czas umierać. Dwa tygodnie spania na styropianie w 1980r. Nie z tymi co trzeba!. OBOK. Na ch...mi to było?!.Pozdrawiam wszystkich uczestników marszu, od Stoczni do pl. Żołnierza. Przeszedłem i pamiętam.
2015-12-17 10:48:18
W 45 rocznice tragicznych wydarzen Grudniowych,
Patrz rowniez na... www.niezalezna.pl mocne slowa Prezydenta RP wypowiedziane w Gdyni...! !
2015-12-17 10:42:22
bukraba
Zbliża się rocznica "Grudnia 1970". Pójdę zapalić świeczkę i położyć jedną róże. Pamięci ojca, mojego kolegi z wojska. Mam własne wspomnienia z tego dnia. One się różnią od tych przytaczanych w mediach. Jest takie stowarzyszenie- pamięci tego dnia, rządzą nim dawni pracownicy Stoczni im. Adolfa Warskiego. Prawda wyglądała trochę inaczej. Gdyby nie prom "Gryfia", który przewiózł pracowników stoczni remontowej "Gryfia", dwukrotnie, na stocznię Warskiego nie byłoby pochodu, starcia się z milicją na Matejki i podpalenia KW PZPR. Nikt o naszym wkładzie {pracowników SSR "Gryfia"} w ten szczególny dzień nie pamięta. Ja ten dzień z nam z własnego doświadczenia. Po roku pracy w "Gryfi" byłem na urlopie i w ten pamiętny czwartek, wypłacali "premię" To było 600 zł. 1/4 mojej pensji. Pojechałem tramwajem nr. 5. Z Krzekowa na Ludową. 30 minut się jechało. Teraz 45. Myślałem, że moje, trochę inne wspomnienia, będę mógł złożyć w tym bunkrze na pl. Żołnierza. Odwlekają swoje otwarcie. Czas umierać. Dwa tygodnie spania na styropianie w 1980r. Nie z tymi co trzeba!. OBOK. Na ch...mi to było?!.Pozdrawiam wszystkich uczestników marszu, od Stoczni do pl. Żołnierza. Przeszedłem i pamiętam.
2015-12-17 10:27:18
Paweł
Witamy serdecznie Pana Prezydenta i dziękujemy za wizytę.
2015-12-17 10:03:25
Dudas przyjeżdza
tzw prezydent przyjeżdża - może go "godnie" powitamy?
2015-12-17 07:39:16
Dnia 17.12.1970 roku......oraz dnia 17.12.2015 roku,
Dobrze ze dzisiejsza zmiama ulic przejazdowych nastapi tylko w stosunku do Autobusow i Tramwajow ! Gdyz 45 lat temu dotyczyla rowniez Czolgow i innego rodzaju pojazdow opancerzonych... z ORMO, ZOMO i MO oraz owczesnego WP ! !
2015-12-16 23:16:15