środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Godzina „W" - rekonstrukcja

Godzina „W" - rekonstrukcja

Godzina „W" - rekonstrukcja
Data publikacji: 2017-08-01 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:36
Wywietleń: 617 284401

Nie tylko oficjalny przebieg będą miały koszalińskie uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Dziś o godz. 17 rozpocznie się manifestacja patriotyczna przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego na skwerze Ofiar Katyńskich. W programie m.in.: przemówienia okolicznościowe, Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów. Godzinę później zaplanowano piknik historyczny „Powstanie 44 – pamiętamy”. W okolice murów miejskich przy ul. Marii Ludwiki na spotkanie zapraszają członkowie: Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii PERUN i Hufiec Ziemi Koszalińskiej ZHP.

Z kolei w Sianowie o g. 17 oficjalne uroczystości w parku im. Powstańców Warszawskich. Trzy kwadranse później „Godzina W” – rekonstrukcja walk powstańczych w oparciu o wspomnienia Aleksandra Kaczorowskiego, mieszkańca Sianowa, a wtedy żołnierza Armii Krajowej. Koncert piosenek powstańczych zaplanowano na g. 18. ©℗

(m)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

SromotnikB.do @ckm
Faktycznie, jesteś "ckm"=ciężko kapujący myśliciel!!!
2017-08-03 09:46:07
ggg
brunatni tez tam byli? to dopiero dramat historii ....
2017-08-02 22:58:59
Boger
Brawo GUCIU - szacunek i chwała bohaterom !
2017-08-02 09:52:51
ckm
@M.Dem. @do ALE BEŁKOT.
2017-08-01 14:54:41
do @ SromotnikBezwstydny
- po "polskiemu";....Cyt."Cześć lotnikom Polskim, Kanadyjskim, Australijskim, Nowozelandzkim i.." P.S.- zanim zacznie się coś "Wielkiego" należy się zastanowić jak to "Wielkie" może się skończyć, czyli słowa SDL-ucha;"Prawdziwego mężczyznę (powstańca) poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna"
2017-08-01 14:28:44
SromotnikBezwstydny
A rekonstrukcja EFEKTÓW tej bezmyślnej decyzji o powstaniu bez konsultacji z aliantami,bez uwzględnienia reperkusji wobec ludności cywilnej? 60 000 trupów leżało na ulicach i placach stolicy, gdy w styczniu 1945r. gdy wkroczyli tam żołnierze ACz.i LWP... Niezidentyfikowane zwłoki spalono na stosach...., w centrum miasta(ruin)... Chwała poległym, hańba decydentom,na pohybel Stalinowi i jego ekipie! Cześć lotnikom Polskim, Kanadyjskim, Australijskim, Nowozelandzkim i innym którzy z narażeniem życia latali z Italii nad Wa-wę z zaopatrzeniem!
2017-08-01 12:27:47
O @ guciu
towarzyszu pszczółki Maji masz pszczeli rozumek i nic poza . zginęło setki zdolnych którzy byliby inżynierami, profesorami i nieśliby etos w komunistycznym zniewoleniu a tak wpisali się w krwiożerczy panteon bohaterów śmierci bezskutecznej i daremnej. rząd w Londynie był przeciwny powstaniu, sytuacja militarna była wątpliwa, uzbrojenie było marne. możesz sobie mitologizować i mitomanić ale to był akt duractwa za który zapłacili mieszkańcy i zwykli żołnierze
2017-08-01 12:16:52
M.Dem.
Czesc i chwała tym ludziom tego powstania. Poszli z najbardziej szlachetnych pobudek i z pełną świadomością, że idą na drogę straszną (kanały i egzystencja w tych kanałach) i na śmierć pewną. Czy ta śmierć była zaplanowana jako celowe usmiercenie tych co mogli być polska szansą? Bo takie opinie nie są rzadkością. Czy taka droga upokarzajacego sposobu na glod i pragnienie, jakby w bliskosci pomyslu na glod na Ukrainie z poczatkow XX wieku (cos co pochodzi z czlowieka, np. mocz), byla naprawde jedynym rozwiazaniem? Ale zapewne pomysly oba jedno maja zrodlo. Tak mysle. Nasze emocje, zwiazane z tym powstaniem, sa antyniemieckie silnie. Niemcy to taki sam jak Polska, element jednej i tej samej strategii, ktora przygotowala grunt w Polsce do rozpoczecia II wojny swiatowej. Niemcy stracili na tej akcji terytoria, niewyobrazalny wklad finansowy, technologiczny, umyslowy i ludnosciowy w te terytoria. Lodz, np., stala sie poteznym miastem poteznie rozwinietego wlokiennictwa i przemyslu, niemieckim wkladem (maszyny, fabryki, urbanizacja cala, miejsca pracy dla tysiecy ludzi, intelekt techniczny i zarzadzeniowy). Uprzemyslowienie Slaska, kultura rolna Wielkopolski etc. to takze Niemcy. Czyli nie tylko Krzyzacy, Bismarck, Hitler. Nie znaczy to zebysmy na kolana przed nimi padali. Ale o obiektywizm historyczny i ludzki chodzi.
2017-08-01 12:09:55
guciu
Za każdy kamień za kazdy bój za każdą śmierć zawsze Polska zawsze Warszawa zawsze krew,ostatniego naboju ręce walka o niepodległość wolność poszli w bój,Cześć ichwała bohaterom szacunek żyjącym pamięć
2017-08-01 11:44:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi