wtorek, 16 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Głos w ich imieniu

Głos w ich imieniu

Głos w ich imieniu
Data publikacji: 2017-09-13 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14 08:13
Wywietleń: 785 292059

Każdego roku miliony zwierząt są transportowane na długie dystanse, w tym również na rzeź. Ich droga to piekło na ziemi. "Zwierzęta są przewożone bez wystarczającej ilości karmy i wody. Często chore, ranne, oderwane od matek, więc bardzo młode, niektóre nawet ciężarne. W przepełnionych, rzadko właściwie zaadaptowanych pojazdach" - przekonują aktywiści BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

W środę (13 bm.) na pl. Żołnierza Polskiego zorganizowali manifestację, aby uświadomić szczecinianom te koszmarne fakty. Przyczynkiem do zgromadzenia był obchodzony po raz drugi na świecie - w tym także w Szczecinie - Dzień Stop Live Transport: dla powstrzymania transportu żywych zwierząt.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

 

Głos w ich imieniu Głos w ich imieniu Głos w ich imieniu Głos w ich imieniu

Komentarze

psy
Niech jeszcze protestują przeciw posiadaniu psów, bo je też odbierają rodzicom.
2017-09-14 07:08:54
Andy
Trzymam za Was kciuki. Róbcie demonstracje, głośno krzyczcie! Teraz jak nigdy przedtem jest szansa, że coś się zmieni. Gdyby media były zainteresowane Wami tak samo jak kilkoma ludźmi z KOD na pseudo proteście to byście od razu mieli czego chcecie. A tak tylko konsekwencja, upór i determinacja w dążeniu do celu pozostaje. Ale ufam że Wam się uda, wspieram Was! Dla dobra niewinnych zwierząt.
2017-09-14 01:14:39
Do... anty-debila
Odnosnie Karmy... dla wszystkich hodowlanych zwierzat - tu mozesz miec sporo Racji !!
2017-09-13 22:11:53
k...k12
lewactwo to coś magicznego, wtajemniczenie, nie każdy może, adrenalinka, rewolucyjna robota, bibuła, te rzeczy. A serio, to coś mało was tam jest
2017-09-13 21:14:56
Z "Jakim" przystajesz takim sie Stajesz
A ta Demonstracja miala miejsce w godzinach... gdy otrzymuje sie i Obowiazuja Zasilki - tak z MOPR-u jak i MOPS-u ?? Nie mowiac juz o tym... co PO-robiliscie tak z Siebie, jak i Swoich twarzy !!
2017-09-13 21:01:24
Do... stop tran-sport-om
Czego placzesz ?? Przeciez Minister mial az tyle Kultury i powkladal w sloiki rowniez Salate i inne Warzywa... i przywiozl je Wam spowrotem na Wasz "Ekologiczny Obiad" ! A kiedy PO-suniecie sie dalej... i zaczniecie Protestowac - STOOP i Transportom Zywych Ludzi ??
2017-09-13 20:50:34
antydebil
Zacznijcie proszę od zmian w sposobie hodowli zwierząt np: kurczaki rosną do masy 2,6kg przez 36 dni !! według polskiej normy wolno hodować 16-18 sztuk na metrze kwadratowym , karmiąc paszą z antybiotykami , uspokajaczami oraz GMO !! To jest dopiero skandal!!
2017-09-13 20:45:42
@Stop transportom do Brukseli!
Bardzo dobrze i słusznie ! To skandal ,żeby w słoikach przewozić tyle - komu i co winnych korników . I co , tam nie było blokady , działaczy leżących na drodze ? BASTA ma rrację - zwierzaki jadą jak my kiedyś na wczasy - w tłoku , smrodzie , bez jedzenia i wody ...
2017-09-13 20:42:00
żenua
Musiał i jego cudaki znowu w akcji.
2017-09-13 19:55:05
Stop transportom do Brukseli!
W pełni się zgadzam z protestem przeciwko transportom zwierzątek! Weźmy taki przykład z tego tygodnia. Jeden z PiS-owskich ministrów zawiózł do Brukseli z Białowieży (ponad 1500 km w jedną stronę!) bliżej nieustaloną liczbę słoików pełnych zwierzątka kornika drukarza. Ponieważ w POstępowej Europie, do której dążymy nie ma już puszcz, to nie miał gdzie go wypuścić i przywiózł go z powrotem (znowu 1500 km!). Nie po to kilka lat temu zaczynaliśmy naszą ekologiczną robotę od 29 paśników dla kornika drukarza, dziś dochodząc do miliona paśników w Puszczy Białowieskiej, żeby jakiś PiS-owski minister wywoził nam tyle kilometrów zasoby kornika na pewną śmierć głodową! Dość wywózek kornika do Brukseli!!
2017-09-13 18:37:16