wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Glony zakłócają sezon

Glony zakłócają sezon

Glony zakłócają sezon
Data publikacji: 2016-06-30 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:48
Wywietleń: 1126 141489
Odpoczywający na kołobrzeskich plażach turyści są zaniepokojeni. Kolor morza nie przypomina tego, o jakim marzyli. Obawiają się, że to przez sinice, o których słyszy się przynajmniej raz w roku. Obawy te są jednak bezpodstawne.

To nie sinice, a glony, które wyjątkowo w tym sezonie obrodziły. Przyczółkiem, który sprzyja ich rozwojowi, są podwodne kamienne rafy usypane kilkadziesiąt metrów o brzegu. Chronią one plażę przed erozją, ale jak widać, są też doskonałym „polem uprawnym” glonów, które wyrywane przez morskie fale trafiają na brzeg.

Kilka dni temu Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska zebrał z miejskich plaż i wywiózł z nich blisko 6 ton tych zielonych organizmów. Jak zapowiada wiceprezydent Kołobrzegu Jacek Woźniak, będą one wywożone przez cały sezon na bieżąco. Włodarze, którzy truchleją na myśl o zamknięciu kąpieliska, mają nadzieję, że wkrótce zmieni się kierunek wiatru i prądów morskich, co wpłynie na oczyszczenie przybrzeżnych wód z niechcianych gości. Zdają sobie przy tym sprawę z tego, że ulegające naturalnemu rozkładowi glony nie są dobrą wizytówką kurortu. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

Mnaimi
Wegetarianie są w siódmym niebie, mogą się kąpać i jeść jednocześnie.
2016-07-01 07:23:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej