sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Globalne problemy w Szczecinie

Globalne problemy w Szczecinie

Globalne problemy w Szczecinie
Data publikacji: 2016-10-13 07:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 846 159701

W sobotę o g. 19 w Starej Rzeźni w Szczecnie rozpocznie się druga odsłona imprezy Global Justice Night organizowanej przez Polską Zieloną Sieć. W rozrywkowej formule będzie można porozmawiać o sprawach globalnych. Gośćmi będą pisarz i dziennikarz Adam Leszczyński oraz kostiumografka Malwina Wędzikowska.

Leszczyński napisał niedawno książkę pt. "Zbawcy mórz i inne afrykańskie historie". Dziennikarz ma opowiadać o tym, "co jest nie tak z naszą chęcią pomagania i na czym polega afrykańska racjonalność".

Z kolei Malwina Wędzikowska zdobyła sławę jako projektantka kostiumów do programów "Taniec z Gwiazdami" oraz "The Voice of Poland". Ale w sobotę będzie chciała podzielić się swoimi afrykańskimi doświadczeniami.

- Od kilku Malwina Wędzikowska przyjeżdża do Kenii na nasze zaproszenie - opowiada Aleksandra Antonowicz-Cyglicka z PZS. - Współpracuje z dziewczynami z Centrum UWEZO w Kiberze, szyją tam ciuchy. Wędzikowska pomagała stworzyć im produkt flagowy, który można sprzedać za dobre pieniędze. To ważne, żeby pokazać, że nawet w slumsach Kibery moża robić nie tylko rzemiosło, ale także prawdziwą sztukę. Pracują tam głównie młode matki, szycia uczą się podczas bezpłatnego półrocznego kursu. Malwina chętnie angażuje się w takie akcje, opowiada, że Afryka ją inspiruje.

W programie są jeszcze m.in. loteria, koncerty, pokaz filmu "Dobre życie".

- Ubiegłoroczna edycja w Starej Rzeźni się udała, przyszło ponad sto osób - informuje Aleksandra Antonowicz-Cyglicka. - To, co stworzyliśmy w Szczecinie, teraz pączkuje, bo w tym roku impreza zostanie zorganizowana także w Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie. Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań. Zamiast izolować się od świata w obawie przed jego problemami, możemy je odsłonić i oswoić, a przy tym dobrze się bawić.

©℗

(as)

Podpis: Malwina Wędzikowska ze swoimi podopiecznymi z Kibery.

Komentarze

Kariera
Warto spotykać się z producentami ;)
2016-10-13 07:56:29
Captain Sweden
It's so tolerant
2016-10-13 07:52:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi