niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gliptykos dla Bartusia

Gliptykos dla Bartusia

Gliptykos dla  Bartusia
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 350 3321

Gryfino. W sobotę 4 lipca br. Grupa Teatralna „Gliptykos” z Gryfińskiego Domu Kultury zagra na rzecz Bartłomieja Szali. Ośmioletni Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Pierwszą operację przeszedł już w pierwszej dobie swojego życia. W procesie leczenia chłopca niezbędna jest systematyczna i specjalistyczna rehabilitacja.

Jakby na przekór chorobie Bartuś jest dzieckiem pogodnym, radosnym, otwartym na świat i ludzi. By móc samodzielnie chodzić, chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji, niezbędnego sprzętu ortopedycznego, specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych. Do tego kosztownego leczenia „Gliptykos” chce dołożyć swoją cegiełkę, przeznaczając na ten cel dochód ze sprzedaży biletów na lipcowy spektakl pt. „Małe zamieszanie, czyli bombowy dzień z życia pewnego biura matrymonialnego”.

Bilety na spektakl rozeszły się w przedsprzedaży. To cieszy aktorów gryfińskiego zespołu, gdyż dzięki zainteresowaniu widzów mogą pomagać potrzebującym. Warto podkreślić, że dobroczynne występy „Gliptykos” organizuje od początku swojego istnienia, a więc już od pięciu lat. Za działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych zespół został uhonorowany w 2013 r. wyróżnieniem przyznanym przez Powiatową Radę Społeczną ds. Osób Niepełnosprawnych.


Rodzice Bartusia bardzo się cieszą, że sobotni spektakl zagrany zostanie na rzecz ich syna. Marzą o zmianie wózka dla syna.


– Od roku jeździmy do Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Szczecinie, gdzie syn uczy się m.in. wykonywania różnych czynności związanych z wózkiem inwalidzkim – mówi Agnieszka Szala. – Bartuś uczy się jeździć, pokonywać przeszkody, podjeżdżać pod krawężnik i zjeżdżać z niego, opanowuje specjalne techniki wsiadania i zsiadania, uczy się samoobsługi na wózku. W fundacji zobaczyłam, że dzieci mają inne wózki, leciutkie. I dużo lepiej się na nich jeździ niż na takim, jaki ma Bartek. Myślimy o zmianie wózka dla syna.


Ale koszt takiego sprzętu przekracza możliwości rodziców Bartusia. 
©℗

Tekst i fot. (akme)

Podpis:

Bartuś jest dzieckiem pogodnym, radosnym, otwartym na świat i ludzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi