niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Geblewicz skarży się na agresję, a Rzepa na złe wiatry

Geblewicz skarży się na agresję, a Rzepa na złe wiatry

Geblewicz skarży się na agresję, a Rzepa na złe wiatry
Data publikacji: 2016-11-16 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:01
Wywietleń: 1261 172925

- Ludzką agresję znaliśmy dotąd z „dużej polityki”. W samorządzie poziom emocji był mniejszy, ale od roku obserwujemy jego znaczący wzrost - skarżył się w środę dziennikarzom marszałek Olgierd Geblewicz.

Szef regionu zaprosił media na konferencję prasą. Zorganizował ją w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecie, które jest jedną z tych inwestycji, którą się chwali. Ale marszałek Olgierd Geblewicz mówił nie tylko o swoich sukcesach. Skarżył się też na klimat w samorządzie, który - jego zdaniem - popsuł się w ostatnim roku, a dokładnie od czasu, kiedy PiS przejął władzę w kraju.

- Ludzką agresję znaliśmy dotąd z „dużej polityki”. W samorządzie poziom emocji był mniejszy - mówił Geblewicz. - Nie jesteśmy w stanie ustalić tego, co jest zachodniopomorską racją stanu. Kiedyś to się udawało, samorząd potrafił mówić jednym głosem.

Marszałek podkreślił, że w okresie, kiedy w Polsce rządziła koalicja PO-PSL, sejmik zachodniopomorski przyjął jednomyślnie 20 uchwał, które dotyczyły kluczowych spraw dla Pomorza Zachodniego. Były to apele w rządu m.in. w sprawie budowy dróg ekspresowych, pogłębienia toru wodnego do Szczecina czy wstrzymania procesu prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Teraz, jak mówił Geblewicz, takiej zgodności nie ma, a samorząd dotknęła „zła zmiana”.

- To nie jest dobry czas dla samorządu. Samorządy nie są pieszczochami władzy - dodał.

„Nasilenie agresji” zauważyła też przewodnicząca sejmiku Teresa Kalina (PO). W tym duchu wypowiedział się również wicemarszałek Jarosław Rzepa, regionalny szef PSL, które współrządzi regionem.

- Otoczenie do funkcjonowania bardzo się pogorszyło. Od roku samorząd stał się problemem - powiedział Rzepa. - Złe wiatry wieją nam z Warszawy. Rząd nie lubi samorządu, chyba dlatego, że jest w nim wiele osób z PO i PSL.

Wśród sukcesów ostatnich dwóch lat - półmetku obecnej kadencji samorządu województwa, marszałek wymienił m.in. zakończenie minionej perspektywy unijnej.

- Nie straciliśmy z RPO ani jednego euro - mówił Geblewicz.

W tym czasie znacznie spadło też bezrobocie w regionie z 15,1 proc. w październiku 2014 r. do obecnych 10,5 proc., poprawiła się flota Przewozów Regionalnych, infrastruktura medyczna i kulturalna (niestety nie udało się, co zaznaczył marszałek, zbudować montażu finansowego dla inwestycji w Teatr Polski). Rozwinęła się turystyka. ©℗

(masz) 

Na zdj. od lewej: Jarosław Rzepa, Olgierd Geblewicz oraz Teresa Kalina

 

 

 

Komentarze

dzisna
Rzepie wiatry nie odpowiadają ?! Widocznie nigdy na wsi nie był "nasz peselowiec". A wie chociaż jak pług wygląda? Olgierd mówił o sukcesach -co inwestycja, to "utopiona forsa".
2016-11-17 12:51:16
Wpierw PO-rozmawiaj Pan z - WIELOMA - Ludzmi z tamtych lat...
Panie Marszalku Geblewicz... jesli uwaza Pan ze obecnie Demokratycznie wybrany /dnia 25.10.2015 roku/ nowy Rzad RP, dziala agresywnie... to nie zna sie Pan czy nie rozumie Pan Praw i Zasad Demokracji...! I moze Pan przeciez zaskarzyc "ta agresje" do Prokuraury nawet i Krajowej ! A jesli wg. Panskiego PO-stkomunistycznego rozwazania i rozumowania... w latach 1945-2015 nie bylo AGRESJI ze strony owczesnych Rzadow...tj. tak Komunistycznego jak i i PO-stkomunistycznego, to w takim razie jak nazwac to co wowczas sie odbywalo i dzialo... wobec 96 % wiekszosci Narodu Polskiego ?? Gdyz PZPR-owcow bylo wowczas tylko ok. 2 miliony !! Pytajac krotko: a do roku np. 1980-go ile mial Pan wowczas lat...??
2016-11-17 12:02:43
Pierre D'Olnięty
Jak tak dalej będzie wiało to z rzepy opadną liście i zostanie jeno głąb!
2016-11-17 08:57:21
Rzepa, na złe wiatry Espumisan i do roboty !!!
.
2016-11-17 08:14:37
Skarga na agresję.
I kto to mówi, wstydu za grosz, a i przyzwoitości ludzkiej śladu nie ma. Łubu dubu, niech żyje nam....kto - my.
2016-11-17 07:51:39
zak
To dlaczego działacze PO szczują i podjudzają? Przecież ten Pan też szkaluje demokratycznie wybrany rząd. A te wynaturzenia są na to dowodem.
2016-11-17 06:59:52
Nadchodzacy PO-lityczny sztorm...
I oby wreszcie te w/w WIATRY... PO-niosly Ich w sina dal...!!
2016-11-17 00:26:46
Czyli - od "nowa" PO staremu...
Panie Marszalku Geblewicz... w PRL-u za czasow PZPR-u tez wszystkie Komunistyczne Uchwaly przeglosowywano jednomyslnie (!) gdzie ani 1-na osoba nie mogla i nie PO-winna nawet wstrzymac sie od glosu ! I Wy jako dzisiejsi PO-stkomunisci, w roku juz 2016-ym dalej UPARCIE chcecie PO-dobna PO-lityke kontynuowac ? I dalej uwazacie Narod i zwyklych Ludzi tak samo.... jak PO-ste-PO-powano i uwazano w latach 1945-2015 ! Reasumujac: Wasze dni dobiegaja juz PO-woli konca i sa juz wyraznie PO-liczone !!
2016-11-16 23:38:12
Jarun
Playboy zamienił stołki i jeszcze kwęka, że mu źle. Całe życie ślizgasz się i w stołek pierdzisz. Aleś się Olgierd naharował, pokaż mozole. Co inwestycja za twoich czasów -to nieudana, niepotrzebna, przynosząca same straty.
2016-11-16 22:00:37
Jarun
Rzepa-szkoda, że te wiatry nie wywiały ciebie na pastwisko...biurokrato !
2016-11-16 21:57:02
Polacy
Po sfałszowaniu ostatnich wyborów samorządowych koalicja PO-PSL wygodnie rozsiadła się w samorządach - ale to wszystko do czasu! Idziemy po was kanalie!
2016-11-16 20:06:48
Agresja w mowie i piśmie...
...od czasu "dobrej zmiany". PiS-dzielcy wprowadzili taka katolicką mowę ze swoich partyjnych zebrań do polityki i życia codziennego.
2016-11-16 19:58:40
cdc
Nie straciliśmy ani jednego euro? A pieniądze na rozbudowę Teatru Polskiego? Przepadły. Przykładów jest więcej....
2016-11-16 19:37:09
Pawel
Czas pakować manatki PO i PSL. 8 nieudolnych lat pseudo menagerów. Lepiej szukajcie sobie już nowej pracy.
2016-11-16 19:27:45