czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”

Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”

Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”
Data publikacji: 2018-03-19 06:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-19 17:59
Wywietleń: 1634 319006

Powódka: Bank nie udzielił mi rzetelnej informacji o istniejącym ryzyku związanym z wzięciem kredytu we frankach szwajcarskich. Przeciwnie, pracownicy banku zapewniali, że waluta jest stabilna. Bank: Każdy powinien wiedzieć, że kurs waluty jest zmienny. Że w tego typu sytuacjach zawsze istnieje ryzyko. Niczego nie ukrywano. Obsługa klienta była prawidłowa.

W Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie odbyła się rozprawa kolejnej „frankowiczki”, która walczy z bankiem o unieważnienie umowy kredytowej. Kobieta jest zdania, że została wprowadzona przez pracowników banku w błąd, przez co zdecydowała się na zaciągnięcie niekorzystnej dla niej pożyczki. Żąda teraz unieważnienia umowy i zwrotu 42 tys. zł będących nadpłatą wynikającą ze spłaty kredytu.

Danuta M. wzięła kredyt w wysokości 107 tys. franków szwajcarskich na sfinansowanie budowy. Po nastaniu światowego kryzysu i usztywnieniu kursu franka przez Szwajcarski Bank Centralny w 2011 r. kurs tej waluty gwałtownie poszybował w górę. Tak jak inni „frankowicze”, Danuta M. znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Spłata pożyczki stała się dla niej ogromnym ciężarem.

Kobieta uważa, że winę za to ponosi m.in. bank, który powinien obliczać wysokość rat po kursie franka z czasu uruchomienia kredytu. Poza tym szczecinianka twierdzi, że umowa, którą podpisała z bankiem, jest „obarczona błędem”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 marca 2018 r.

Tekst i fot. Leszek Wójcik

Komentarze

Bar rab
Danka płaç,co nas to obchodzi.Zyjesz w cebulandii a tu najpewniejsza waluta to złoty
2018-03-19 17:57:31
inflacja
teraz dla kredytobiorców oznacza to dodatkową korzyść (premię) gdyż nabycie na kredyt pozwala bowiem uprzedzić wzrost cen, a więc zaoszczędzić różnicę pomiędzy nowym poziomem cen a kwota (nominalną) oprocentowania kredytu.
2018-03-19 13:10:34
Niezainteresowani
Panowie i panie, którzy całe życie są mądrzy, piękni i bogaci i nie mają kredytu w CHF - nie odzywajcie się w temacie, bo nie macie pojęcia i nie jesteście zainteresowani. Cieszę się, że jesteście wszystkiego świadomi i znacie świat na wylot. Pewnie wszyscy jesteście bajecznie bogaci i szczęśliwi. Cieszę się za was. Ale są debile, w tym ja, którzy mają kredyt w CHF. Więc dajcie nam walczyć o swoje i pomarudźcie gdzie indziej, bo to nie ta grupa. Sami prawnicy i bankowcy w tym internecie...
2018-03-19 11:35:30
henk
wine za niedozwolona klauzule i niedoinformowanie ponosi bank i to z banku będzie odszkodowanie ,nie od nas podatnikow, bank jest tu oszustem który zarabia na Polakach i transferuje zyski na zachod i do israela
2018-03-19 10:34:51
Ko
Dokładnie, jak ktoś bierze kredyt w obcej walucie musi się liczyć z ryzykiem, bo to oczywiste, że kurs się zmienia! To naiwność czy głupota? To że dziś kurs jest dobry, nie oznacza, że taki będzie za tydzień. Nie wspominając już o 20 czy 30 latach! Ludzie!
2018-03-19 10:00:26
krzysio
a dlaczego ja jako podatnik mam płacić za głupotę tej idiotki?
2018-03-19 08:07:07
Frankowiczówna
Głupia babo, każda pożyczka bankowa czy od znajomego jest ryzykiem. Wie o tym każdy kretyn. A teraz wielce poszkodowana i szuka sprawiedliwości w sądzie. Trzeba było o tym pomyśleć przed pobraniem pożyczki. Aż trudno uwierzyć, że w XXI wieku tyle w Polsce naiwniaczków!!!! Wcale ich nie żałuję.
2018-03-19 08:06:33
tyle
Winę ponosi sama pani Danuta
2018-03-19 07:57:51
$
Fajnie się brało kredyt we frankach, śmiało się z głupich, którzy brali w złotówkach, a teraz płacz. Dziecko wie, że kurs waluty jest zmienny, więc to bezczelność obwiniać bank, jeśli decyzję o wzięciu kredytu podejmuje wyłącznie osoba biorąca, która zrobiła sobie analizę za i przeciw.
2018-03-19 07:28:41
Zbieracz bawełny
A kiedy w tej dobrej zmianie stanieją hipoteczne kredyty złotówkowe??? Skoro jest tak super to dlaczego nie tanieją? Rata taka sama jak ją tusk ustanowił. Przywileje dla tych,dla tamtych a kiedy ktos pomyśli o Tych co ciężko i uczciwie pracują i nic nie mają z tej dobrej zmiany ...no może oprócz wzrostu cen żywności...