sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Emerytury i renty przed świętami

Emerytury i renty przed świętami

Emerytury i renty przed świętami
Data publikacji: 2016-12-12 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 1006 183179

Emeryci i renciści, którzy świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się bać, że dostaną je dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyspieszy wypłaty, by wszystkie te osoby dostały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.
ZUS standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach, tj. 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni z nich wypada w Boże Narodzenie. Wielu klientów Zakładu kontaktuje się zatem z jego placówkami oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje świadczenia otrzymają dopiero po świętach.
- Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25. każdego miesiąca – mówi Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.- W porozumieniu z MRPiPS podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt
I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Natomiast osoby odbierające emerytury i renty za pośrednictwem banku dostaną je 22 i 23 bm.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską