wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Emerytury i renty przed świętami

Emerytury i renty przed świętami

Emerytury i renty przed świętami
Data publikacji: 2016-12-12 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 922 183179

Emeryci i renciści, którzy świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się bać, że dostaną je dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyspieszy wypłaty, by wszystkie te osoby dostały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.
ZUS standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach, tj. 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni z nich wypada w Boże Narodzenie. Wielu klientów Zakładu kontaktuje się zatem z jego placówkami oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje świadczenia otrzymają dopiero po świętach.
- Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25. każdego miesiąca – mówi Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.- W porozumieniu z MRPiPS podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt
I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Natomiast osoby odbierające emerytury i renty za pośrednictwem banku dostaną je 22 i 23 bm.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej