poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Elewacja wiaduktu do remontu

Elewacja wiaduktu do remontu

Elewacja wiaduktu do remontu
Data publikacji: 2015-07-28 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:22
Wywietleń: 877 6044

Sypiące się z wiaduktu nad ul. Ku Słońcu kawałki betonu przez kilka godzin utrudniły ruch w okolicach Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Zaniepokoiły też mieszkańców stanem technicznym tego obiektu. PKP Polskie Linie Kolejowe SA obiecują w tym roku remont jego elewacji, a w przyszłym całości.

Żelbetowy tzw. górny (sąsiaduje z niższym stalowym) wiadukt na linii kolejowej 406 Szczecin Główny-Police -Trzebież powstał w 1925 roku. Jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków. Jeżdżą po nim już tylko pociągi towarowe.
Jesienią 2013 r. nasz Czytelnik się zastanawiał, czy znajdujący się na uczęszczanym przez turystów szlaku, bo obok Cmentarza Centralnego i nad drogą prowadzącą do granicy, a ówcześnie zaśmiecony wiadukt zostanie posprzątany i czy doczeka się kiedyś remontu z prawdziwego zdarzenia ?

- Obiekt jest monitorowany przez służby techniczne. Na bieżąco są usuwane i zabezpieczane elementy, które mogłyby tworzyć zagrożenie dla otoczenia. W przyszłym roku (!- mag) planowany jest szerszy zakres prac przy wiadukcie. Poprawią one również wygląd obiektu - zapewniał wtedy Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK SA.

Dziesięć dni temu (20 lipca) z elewacji wiaduktu posypały się kawałki betonu. Na kilka godzin trzeba było zamknąć jedną z jezdni ul. Ku Słońcu. Spytaliśmy się zatem w spółce PLK, co - zgodnie z zapewnieniem - w zeszłym roku na wiadukcie zrobiono i kiedy zostanie wyremontowany.

- Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o odpadnięciu fragmentów elewacji z wiaduktu kolejowego na ul. Ku Słońcu pracownicy spółki sprawdzili wiadukt i wykonali stosowne zabezpieczenie, które uniemożliwiało ewentualne dalsze odpadanie elewacji - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK SA. - Obecnie prowadzimy procedury przygotowawcze związane z przeprowadzeniem jeszcze w tym roku prac remontowych elewacji. Kapitalny remont wiaduktu zaplanowany jest na 2016 rok.©℗

(mag)

Elewacja wiaduktu do remontu Elewacja wiaduktu do remontu Elewacja wiaduktu do remontu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi