wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ekonomia ważniejsza od dzieci?

Ekonomia ważniejsza od dzieci?

Ekonomia ważniejsza od dzieci?
Data publikacji: 2017-02-10 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 1793 213323

O pozytywną opinię w sprawie zamknięcia dwóch szkół w gminie Przelewice zaapelował do kuratora oświaty w Szczecinie przewodniczący Rady Gminy Jarosław Smyka. Wcześniej radni na nadzwyczajnej sesji większością głosów zaaprobowali pomysł wójta, zmierzający do likwidacji podstawówek w Jesionowie i Żukowie.

W związku z reformą szkolnictwa samorządowcy z Przelewic postanowili zamknąć dwie z trzech podstawówek działających w gminie. Wszystko po to, aby za kilka lat w obecnym gimnazjum funkcjonowała szkoła podstawowa. Jeżeli do likwidacji nie dojdzie, za dwa lata budynek gimnazjum opustoszeje.

– Szkoła Podstawowa w Jesionowie jest najmniejszą szkołą w gminie – podkreślał wójt gminy Mieczysław Mularczyk. – W małych grupach uczniów trudniej o współzawodnictwo i wybijających się zdolnych uczniów. Wyniki i osiągnięcia uczniów są na poziomie średnim. Do tej szkoły uczęszcza obecnie 65 dzieci. Po likwidacji placówki uczniowie trafią do Szkoły Podstawowej w Kłodzinie. Jako gmina zapewnimy ich dowóz.

Wójt argumentował, że do prawidłowego funkcjonowania podstawówki w Jesionowie może zabraknąć ponad 330 tys. zł. Radny Grzegorz Paplicki zauważył, że to mieszkańcy wsi budowali szkołę. Z kolei były wójt, a obecnie radny Marek Kibała stwierdził, że szkoła to nie biznes i nie jest ona od zarabiania na siebie.

Na sali obrad nie pozwolono zabrać głosu mieszkańcom, którzy z transparentami przybyli na sesję, by bronić szkół.

Tekst i fot. Jacek Słomka

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 10 lutego 2017 r.

Komentarze

tu
Jak POwcy zamykali szkoły na potęgę, to gdzie byli pedagogi?? Własne tyłki ich obchodzą a nie dobro dzieci i taka jest prawda. Kolejna kasta.
2017-02-10 20:45:05
@tyle
U pana/pani wyraźnie widać za dużo TVN i GW!
2017-02-10 14:04:09
tyle
Zamkniętych będzie więcej szkół. Podziękować oszustom z PiS
2017-02-10 12:35:45
Biznes czyli Fundusze... to podstawa egzystencji wszystkiego,
Hmm.., a jak, gdzie i kiedy... beda dzieci mogly sie uczyc, jak zabraknie pieniedzy na budynki szkolne i oplacenie Personelu szkolnego... wraz z Panem woznym wlacznie ?? Jak Tata z Mama nie zarobia na utrzymanie Rodziny, to dzieciom PO-zostanie..."zeby w parapet" lub "droga przestepcza" !!
2017-02-10 11:10:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej