poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dziury na Okrzei były i... pozostaną

Dziury na Okrzei były i... pozostaną

Dziury na Okrzei były i... pozostaną
Data publikacji: 2015-08-03 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:23
Wywietleń: 912 7489

Od kilku lat mieszkańcy Pogodna domagają się generalnego remontu ul. Okrzei i jej przedłużenia, czyli ul. Budzysza Wosia. Pomimo protestów i apeli nic się jednak nie zmienia. Oprócz nawierzchni obu ulic, która jest już w opłakanym stanie.

Ul. Okrzei jest niewielką, wąską, jednokierunkową uliczką łączącą ul. Mickiewicza z ul. Budzysza Wosia (która prowadzi dalej do ul. Reymonta). Zabudowana jest poniemieckimi domkami jednorodzinnymi i równie starymi tzw. szeregowcami. Nie jest jednak typową dla Pogodna cichą uliczką. Od września do końca czerwca ruch tu jest ogromny.

To jest bowiem jedyna droga dojazdowa do pobliskiej szkoły podstawowej. W czasie roku szkolnego, rano i około godz. 15, rodzice albo przywożą tu swoje dzieci, albo po nie przyjeżdżają. Choć w pobliżu jest miejsce na parking, to zostawiają tam swoje auta tylko najodważniejsi (z powodu wertepów). Większość zatrzymuje się na ulicy; na przejściu dla pieszych, na łuku drogi a nawet na środku jezdni. To chyba jedyna ulica na Pogodnie, na której tworzą się korki! Zdaniem mieszkańców, właśnie ze względu na duży ruch obie ulice niszczeją w tak szybkim tempie.

Ale dzieła zniszczenia ul. Okrzei dokonał, niedawny remont wewnętrznej odnogi ul. Libelta. Kiedy z powodu wakacji ruch samochodów osobowych zelżał, na drogę wjechał ciężki sprzęt dojeżdżający do pobliskiej budowy. Właściciele domków twierdzą, że to on do szczętu zrujnował nawierzchnię ich ulicy.

©℗

Wojciech Leszczyński

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: jedna z wielu dziur, na które narzekają mieszkańcy Okrzei została załatana.

Komentarze

Del
Lepiej wydawać kasę na ścieżki pedałowe po których nie ma ruchu
2015-08-03 10:11:20
Dziury i bruk
A Krasińskiego i Żupańskiego są głównymi ulicami przelotowymi Niebuszewa i co?
2015-08-03 08:33:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi