sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Weterana z darmową grochówką

Dzień Weterana z darmową grochówką

Dzień Weterana z darmową grochówką
Data publikacji: 2017-05-28 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:31
Wywietleń: 1354 261329

Dziś, w niedzielę (28 maja), na szczecińskich Wałach Chrobrego obchodzony będzie Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Organizatorami uroczystości są wojewoda zachodniopomorski, prezydent Szczecina i Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Część oficjalna obchodów rozpocznie się o godz. 11.na Wałach Chrobrego – na wysokości wejścia do Muzeum Narodowego. Odbędzie się uroczysta zbiórka, w asyście pocztów sztandarowych. Zagra orkiestra wojskowa.

Od południa w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego można będzie oglądać wystawę zdjęć wykonanych przez Jerzego Undro w czasie misji polskich żołnierzy w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Wystawę udostępnił dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak. Od godz. 13 zainteresowani będą mieli możliwość rozmowy z weteranami w Sali Rycerskiej ZUW.

W godz. 11-15 na Wałach Chrobrego, obok gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wystawiony będzie sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki. Organizowane będą konkursy i zabawy dla dzieci. A ok. godz. 12.15 organizatorzy zapraszają na darmową grochówkę, która będzie wydawana w ogrodzie Kuratorium Oświaty (wejście od ul. Szczerbcowej).

W związku z tym wydarzeniem w niedzielę w godz. 8-17 w tym rejonie ZDiTM wprowadza zmiany w poruszaniu się po okolicznych ulicach przez zmotoryzowanych. Co w praktyce oznacza, że z ruchu dla samochodów wyłączone zostaną na ten czas ulice: Wały Chrobrego, Jarowita, Admiralska, Wawelska, Szczerbcowa.

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Komentarze

rozczarowany
Myślałem, że w tym roku będzie kawior i poziomki z szampanem.
2017-05-28 13:29:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską