sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dzień przewodnika

Dzień przewodnika (akt. 1)

Dzień przewodnika
Data publikacji: 2016-02-20 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:36
Wywietleń: 1034 120683

Dzięki Zachodniopomorskiemu Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników w niedzielę będzie można za darmo zwiedzić Centrum Dialogu Przełomy, przebudowaną Operę na Zamku i się np. dowiedzieć, co Mendelssohn i Verdi mają wspólnego ze Szczecinem. Darmowymi wycieczkami świętuje ono po raz czwarty Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Natomiast Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb" z tej okazji pokaże Mścięcino. 

Początek zwiedzania pod hasłem „Szczecin pod żaglami kultury" o godz. 11 na pl. Orła Białego. W programie m.in.: Akademia Sztuki, bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, cerkiew pw. św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera na Zamku, teatry: Kameralny, Polski i „Pleciuga", Zamek Książąt Pomorskich. Będzie też trasa „Cuda na fasadach".

- Ze względu na ograniczoną możliwość wstępu do wielu obiektów, wejście do nich będzie limitowane - informuje Magdalena Hanusz, koordynatorka IV MDPT w Szczecinie. - Przed rozpoczęciem zwiedzania będziemy rozdawać bezpłatne wejściówki. Do każdej trasy przypisane jest zwiedzanie jednego obiektu.

Specjalny program przygotowano dla najmłodszych turystów. Czeka ich m.in.: wizyta w manufakturze słodyczy, gra miejska i możliwość zrobienia zdjęcia z Gryfusiem - maskotką  „Pogoni".

Szczecińskie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego zwieńczy koncert organowy w katedrze (godz.14). 

Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej Skarb zaprasza w niedzielę na drugie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Tym razem przybliży mniej znaną cześć Polic - Mścięcino. Oprowadzanie rozpocznie się o godz.11 na przystanku autobusowym linii 107 - „Police Palmowa" 

(mag)

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

@@@
A gdzie przewodnicy PTTK , za darów nie warto?
2016-02-21 11:44:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską