środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dzień przewodnika

Dzień przewodnika (akt. 1)

Dzień przewodnika
Data publikacji: 2016-02-20 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:36
Wywietleń: 1006 120683

Dzięki Zachodniopomorskiemu Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników w niedzielę będzie można za darmo zwiedzić Centrum Dialogu Przełomy, przebudowaną Operę na Zamku i się np. dowiedzieć, co Mendelssohn i Verdi mają wspólnego ze Szczecinem. Darmowymi wycieczkami świętuje ono po raz czwarty Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Natomiast Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb" z tej okazji pokaże Mścięcino. 

Początek zwiedzania pod hasłem „Szczecin pod żaglami kultury" o godz. 11 na pl. Orła Białego. W programie m.in.: Akademia Sztuki, bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, cerkiew pw. św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera na Zamku, teatry: Kameralny, Polski i „Pleciuga", Zamek Książąt Pomorskich. Będzie też trasa „Cuda na fasadach".

- Ze względu na ograniczoną możliwość wstępu do wielu obiektów, wejście do nich będzie limitowane - informuje Magdalena Hanusz, koordynatorka IV MDPT w Szczecinie. - Przed rozpoczęciem zwiedzania będziemy rozdawać bezpłatne wejściówki. Do każdej trasy przypisane jest zwiedzanie jednego obiektu.

Specjalny program przygotowano dla najmłodszych turystów. Czeka ich m.in.: wizyta w manufakturze słodyczy, gra miejska i możliwość zrobienia zdjęcia z Gryfusiem - maskotką  „Pogoni".

Szczecińskie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego zwieńczy koncert organowy w katedrze (godz.14). 

Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej Skarb zaprasza w niedzielę na drugie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Tym razem przybliży mniej znaną cześć Polic - Mścięcino. Oprowadzanie rozpocznie się o godz.11 na przystanku autobusowym linii 107 - „Police Palmowa" 

(mag)

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

@@@
A gdzie przewodnicy PTTK , za darów nie warto?
2016-02-21 11:44:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi