czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dzielnicowi zatrzymali wandala

Dzielnicowi zatrzymali wandala

Dzielnicowi zatrzymali wandala
Data publikacji: 2017-03-09 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:12
Wywietleń: 953 221228

Policjanci z Komisariatu Szczecin Śródmieście zatrzymali nastolatka, który zdemolował wiatę przystankową. Szybka reakcja była możliwa dzięki zgłoszeniu świadka zdarzenia.

Policjantów o zdarzeniu zawiadomił operator numeru alarmowego 997, do którego zadzwoniła osoba postronna. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia potwierdzili uszkodzenie wiaty, a dzięki uzyskanemu rysopisowi  zatrzymali dwóch mężczyzn na pobliskiej ulicy.

W trakcie przesłuchania okazało się, że za zniszczenie mienia odpowiedzialny jest 17-letni mieszkaniec Szczecina.

Młody mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KP Szczecin Śródmieście zajęli się zbieraniem  materiału dowodowego. Przesłuchano przedstawiciela ZDiTM, świadków zdarzenia, wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Straty wstępnie wyceniono na 1000 zł.

Zatrzymanemi szczecinianinowi przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy.  W trakcie rozmowy z policjantami stwierdził, że poniosły go nerwy i rozładował je na wiacie przystankowej – informuje podkom. Mirosława Rudzińska. Za uszkodzenia mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje.

(n)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dla nastolatka na przyszlosc...
Chlopaku... a w Szkole w tym dniu byles i chociaz "cos" sie nauczyles ? A w przyszlosci jak Cie znow "cos poniesie"... to najpierw wez Duzy Kij i sobie w ten swoj "g...i" mozg wbij ! Brawo Policyjni Dzielnicowi i tak trzymac !!
2017-03-09 11:28:52
Wandale
I teraz w ramach kary powinien przez rok, bezpłatnie czyścić wszystkie wiaty w Szczecinie. To byłaby najlepsza kara, a oprócz niej i tak rodzice musza pokryć koszty.
2017-03-09 10:36:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje