niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania
Data publikacji: 2017-02-16 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:10
Wywietleń: 1757 215159

Zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia porwania policjanci z Nowogardu zatrzymali osoby bezpośrednio związane z tym zdarzeniem. Tak szybkie odnalezienie mężczyzn było możliwe dzięki doskonałej znajomości przez dzielnicowych swojego terenu i lokalnej społeczności. 

Policjanci z Nowogardu zostali powiadomieni o porwaniu przez postronnego świadka zdarzenia, który widział jak młody mężczyzna siłą wciągany jest przez dwie inne osoby do bagażnika samochodu osobowego. Pojazd miał następnie odjechać w nieznanym kierunku. 

– Dzięki tak wczesnej reakcji i przekazanym informacjom, policjanci mogli szybko i skutecznie zadziałać. W wyjaśnienie sprawy obok funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego włączyli się nowogardzcy dzielnicowi. W pierwszej kolejności policjanci ustalili pojazd oraz jego właściciela. Okazało się jednak, że użytkownikiem samochodu jest zupełnie inna osoba. Dzielnicowi, którzy znają lokalną społeczność szybko ustalili kto może być użytkownikiem samochodu i gdzie jest miejsce zamieszkania tej osoby – relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska.

W ciągu zaledwie czterdziestu minut od zgłoszenia właśnie dzielnicowi dotarli do sprawców i pokrzywdzonego. Ci pierwsi trafili do policyjnego aresztu, a od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Sprawa wraz z zebranym materiałem dowodowym trafiła do prokuratury, gdzie zostało wszczęte śledztwo i tam przeprowadzane są kolejne czynności. 

(p)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Babcia Jadzia
To Referat Dzielnicowych lepszy od Kryminalnego-?. Niezłe buty.Panowie z"poszukiwań" nie wstyd Wam.Dzielnicowi mają lepsze źródła i rozpoznanie jak Wy-? Coś tam w tej jednostce jest nie hallo ;-)
2017-02-16 17:14:36
region
Dlatego powinno być jak w USA, gdzie szeryf, a u nas dzielnicowy, jest członkiem lokalnej społeczności, znającym specyfikę swojego terenu i poszczególnych ludzi.
2017-02-16 12:14:01
Brawo Policja i tak trzymac !
No i prosze, kolejne "Kozaki" w Akcji ! Po wyrokach... powysylac Ich do pracy w Kopalniach wegla kamiennego i to na glebokosc - minimum 1000 m !!
2017-02-16 11:33:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi