piątek, 23 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dzieci z Białorusi zwiedziły port

Dzieci z Białorusi zwiedziły port [GALERIA]

Dzieci z Białorusi zwiedziły port
Data publikacji: 2017-07-17 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 1096 276493

Od soboty (15 lipca) przebywa w Szczecinie 40-osobowa grupa dzieci z Białorusi. Pochodzą z polskich rodzin i przyjechały na wakacyjny wypoczynek, zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W poniedziałek (17 lipca) goście m.in. zwiedzali port.

– Z dziećmi przyjechały trzy opiekunki i dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla – informuje Joanna Kominiarek, kierownik biura Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. – Nasi goście pochodzą z trzech miejscowości: Lidy, Wawierki i Nieświeża.

Grupa zamieszkała w „Domu św. Józefa” przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie. Przygotowano dla niej bogaty program rekreacyjny. Częściowo taki, jaki miały dzieci z Wileńszczyzny, które przebywały na Pomorzu Zachodnim na zaproszenie Fundacji Polskich Wartości, współpracującej z Caritasem.

W poniedziałek odbyła się wycieczka po szczecińskim porcie. Najpierw opowiedział o nim – w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – dr Wojciech Kuźmiński. Z gośćmi spotkał się też Kazimierz Drzazga, wiceprezes ZMPSiŚ. Później w roli przewodnika wystąpił Włodzimierz Kwiatkowski z Wolnego Obszaru Celnego, który pokazywał nabrzeża, statki oraz urządzenia w rejonie przeładunków masowych i drobnicowych. Goście z Białorusi m.in. mogli się przyjrzeć, jak działa wywrotnica wagonowa w terminalu węglowym spółki Bulk Cargo-Port Szczecin, byli przy elewatorze „Ewa”. Na koniec odwiedzili należące kiedyś do portu nabrzeże Starówka na Łasztowni, gdzie podziwiali rzeźby z piasku. Następnie popłynęli w rejs „Dziewanną”.

Na wtorek zaplanowano wypoczynek na „Arkonce”. W środę ma być wycieczka do Nowego Warpna i Brzózek.

– Odbędzie się tam spotkanie integracyjne z kolonistami z terenu naszej archidiecezji – dodaje J. Kominiarek.

Program na kolejne dni przewiduje m.in. wycieczkę nad morze, zwiedzanie Szczecina, wypoczynek w Pargowie, udział w Jarmarku Jakubowym. W poniedziałek goście opuszczą Szczecin i pojadą do Warszawy. W Polsce będą do 26 lipca.

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port Dzieci z Białorusi zwiedziły port

Komentarze

Ciekawe
Ciekawe tak samo czy żrą w domach bułki z lidla jak nasze dzieci.
2017-07-18 10:08:59
Fajne wakacje, należy im się.
To Aleksander pozwala, aby dzieci oglądały tą zachodnią zgliniznę? ;)
2017-07-18 06:53:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy