czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dworzec nadal tymczasowy

Dworzec nadal tymczasowy

Dworzec nadal tymczasowy
Data publikacji: 2015-12-23 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:32
Wywietleń: 233 69661

 „Niewielkim przesunięciem" prac PKP SA tłumaczy nieoddanie do użytku w tym miesiącu pasażerom  modernizowanego dworca Szczecin Główny.  Do końca roku - jak twierdzi -  będzie ich obsługiwał tymczasowy. Zapewnia przy tym, że poślizg nie grozi utratą unijnego dofinansowania inwestycji.


Kolejowy dworzec tymczasowy w Szczecinie zaczął działać 22 listopada 2014 roku. Umiejscowiono go w budynku Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego przy ul. Kolumba 86. Jak podało wtedy PKP: „Będzie obsługiwał podróżnych podczas kompleksowej przebudowy dotychczasowego obiektu. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku."

- PKP SA informuje, że dokłada starań, aby zmodernizowany dworzec Szczecin Główny zaczął jak najszybciej obsługiwać podróżnych. Trwają ostatnie prace związane z uruchomieniem części pasażerskiej. Ulegają one jednak niewielkiemu przesunięciu, co jest częste w przypadku tak dużych inwestycji. W trosce o komfort podróżnych, w związku ze wzmożonym ruchem w okresie świątecznym i noworocznym, PKP SA zdecydowała, że do końca roku 2015 pasażerów będzie obsługiwał dworzec tymczasowy - przekazała nam Paulina Jankowska, rzecznik spółki.

Z tego, co wiemy, PKP umowę najmu pomieszczeń w budynku ZSRG ma do końca roku, ale …chce ją przedłużyć. Negocjacje trwają.

(mag)

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard PAKIESER

Dworzec nadal tymczasowy

Komentarze

podatnik
Były z matki PKP odszedł do smarowania poduszek w rozjazdach i plan oddania upadł. NIE szanuja "wybitnych" bankooszołomów w tym Świrolandzie
2015-12-23 20:22:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje