piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Drogo jak... w Kołobrzegu

Drogo jak... w Kołobrzegu

Drogo jak... w Kołobrzegu
Data publikacji: 2016-01-24 11:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 1879 109440
Kołobrzeg jest jednym z najdroższych miast w Polsce. Chodzi o koszty, jakie muszą ponieść turyści odpoczywający w tym największym w naszym kraju kurorcie.

Do takich wniosków doszli eksperci z serwisu Trivago. Pod uwagę brana była cena wynajęcia pokoju standardowego dla dwóch osób na jedną dobę. W Kołobrzegu za taką usługę trzeba zapłacić aż 384 zł. Sierpień jest przy tym najdroższym miesiącem w roku. Najtaniej nocuje się w listopadzie. Pod względem niezbyt zachęcającej do odwiedzenia kurortu statystyki, Kołobrzeg został pobity tylko przez Sopot. Tam doba w standardowych pokoju dla 2 osób kosztuje aż 401 zł.

Drogo jest także w Międzyzdrojach, gdzie za porównywalną usługę trzeba zapłacić aż 342 zł. Analiza dotyczy oczywiście średnich cen ze wszystkich dostępnych baz noclegowych. Gestorzy branży turystycznej twierdzą, że Kołobrzeg wypadł dość drogo z uwagi na dużą dostępność standardowych pokoi, ale w luksusowych hotelach. W mieście są bowiem obiekty nawet pięciogwiazdkowe. Ciekawostką jest to, że najtaniej w Polsce dwuosobowe pokoje można wynająć w Ełku. Tam doba hotelowa dla dwóch osób kosztuje 164 zł. ©℗

(pw)

Na zdjęciu: Spacerowicze na kołobrzeskim molo

Fot.: Artur BAKAJ

Komentarze

Drogo
Nie tylko turystom jest drogo. Mieszkańcom także, a nawet bardziej, bo przez cały rok. Na wszystkich stacjach paliw cena benzyny TAKA SAMA I JEDNAKOWO WYSOKA. Jakby się zmówili. Poza tym miasto piękne, lekarze "domowi" fatalni jak wszędzie. Wiatry wywiewają złe powietrze,złe humory przez cały rok. Mamy trzy porty: handlowy, rybacki, żeglarski Mimo wszystko warto przyjechać. Zrobiłam to po wizycie w 1973 roku i.....zostałam. :-)
2016-01-24 15:57:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny