piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dostali jeszcze troche czasu

Dostali jeszcze troche czasu

Dostali jeszcze troche czasu
Data publikacji: 2016-03-22 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:39
Wywietleń: 1402 124478

Miasto wydłuży kupcom ze Szczecina-Dąbia czas na zmodernizowanie rynku. Zgodnie z nowymi ustaleniami, handlowcy będą mieli termin do czerwca przyszłego roku na remont targowiska.  

Przypomnijmy, że na początku tego roku miasto wypowiedziało umowę spółce zarządzającej targowiskiem w Dąbiu. Przyczyną był brak postępów w modernizacji rynku. Wykonany został projekt inwestycji, w styczniu zeszłego zdobyto pozwolenie na budowę, ale do tej pory nic się tutaj nie zmieniło. W lipcu zeszłego roku kupcy zawarli z miastem kolejną umowę na dzierżawę terenu (na 15 lat). Znalazł się w niej zapis, że jeżeli do końca marca br. targowisko nie zostanie odnowione, magistrat może ją zerwać. Tak też się stało. Kilka tygodni temu odbyło się posiedzenie komisji ds. Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej Rady Miasta, na którym swoje argumenty skonfrontowali kupcy oraz przedstawiciele magistratu, w tym niedawno powołany zastępca prezydenta Marcin Pawlicki, odpowiedzialny za inwestycje i gospodarkę komunalną. Handlowcy tłumaczyli, że podpisali umowę świadomi warunków, głównie po to, aby dalej mogli dzierżawić teren i rozpocząć remont. 

- W przypadku tak skonstruowanego porozumienia, żaden bank nie chciał dać nam kredytu - mówiła wówczas Renata Wiszniewska, prezes targowiska w Dąbiu. Marcin Pawlicki oraz Paweł Adamczyk, szef WGKiOŚ zadeklarowali wówczas, że przystąpią do kolejnych rozmów z handlarzami. 

Najwidoczniej doszło do kompromisu. Jak dowiedział się „Kurier", po świętach miasto ma przedłużyć spółce czas na wykonanie remontu o rok. Według aneksu, modernizacja ma być zakończona do czerwca przyszłego roku. Na rynku działa dwunastu przedsiębiorców, jest tam jeszcze pięć wolnych miejsc na pawilony. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: kupcy będą mieli ponad rok na modernizację rynku w Dąbiu.

Komentarze

fot
To zdjęcie jest z lat 60-tych ubiegłego wieku, czy aktualne, na co wskazywałby ten samochód?
2016-03-23 08:09:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską