środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dość tych podwyżek! Miasto przed referendum

Dość tych podwyżek! Miasto przed referendum

Dość tych podwyżek! Miasto przed referendum
Data publikacji: 2016-09-05 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:54
Wywietleń: 1290 152771

Kolejne miasto w naszym województwie czeka prawdopodobnie referendum odwoławcze. Trwa zbieranie podpisów mieszkańców miasta i gminy Gryfino w sprawie odwołania burmistrza i radnych.

- W lipcu, krótko po wprowadzeniu drastycznych podwyżek za wodę i ścieki, gryfińscy radni informowani byli przez miejscowe Stowarzyszenie Komitet Obywatelski, że rośnie niezadowolenie mieszkańców z kolejnego wzrostu opłat, które nadmiernie obciążają budżety domowe obywateli – mówi pełnomocnik inicjatora referendum Józef Lewandowski, który jest także prezesem stowarzyszenia. – Już wówczas radni wiedzieli, że jeżeli nie wrócą do tematu tych podwyżek i nie wystąpią z wnioskiem o ponowne głosowanie i odrzucenie projektu uchwały, co skutecznie zablokowałoby wprowadzenie nowych taryf, podjęte zostaną działania związane z organizacją referendum.

Z początkiem września inicjatorzy referendum powiadomili o swoim zamiarze burmistrza Gryfina oraz komisarza wyborczego. Chcą doprowadzić do zorganizowania lokalnego referendum w celu odwołania burmistrza Mieczysława Sawaryna i Rady Miejskiej w Gryfinie przed upływem kadencji. W uzasadnieniu na pierwszym miejscu pojawiają się zarzuty związane ze znacznym wzrostem podatków, opłat za wodę i ścieki, mimo przedwyborczych obietnic obecnego burmistrza, że koszty te będą obniżane. Radnym zaś w pierwszym rzędzie zarzuca się brak skutecznej kontroli nad działaniami burmistrza naruszającymi interes mieszkańców.

Od soboty (3 września) inicjatorzy referendum zbierają podpisy mieszkańców miasta i gminy Gryfino, popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania burmistrza i radnych. ©℗

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

Mieszkaniec Gryfina
do Szn: po prostu mieszkańcy Szczwecina "nie mają jaj"
2016-09-06 14:47:24
Szn
Przecież takie zarzuty można równie dobrze ogłosić w Szczecinie i co?
2016-09-06 07:48:38
Obserwator
Józek to oszołom! Nie po raz pierwszy się ośmiesza
2016-09-05 19:38:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje