środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Do Gryfina lepiej przez Niemcy? Rusza remont drogi 31

Do Gryfina lepiej przez Niemcy? Rusza remont drogi 31

Do Gryfina lepiej przez Niemcy? Rusza remont drogi 31
Data publikacji: 2017-08-20 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-23 14:48
Wywietleń: 1990 289061

Od poniedziałku (21 bm.) rozpoczyna się remont drogi krajowej nr 31 między Szczecinem a Gryfinem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazdy przez węzeł Gryfino na S3 lub Mescherin po niemieckiej stronie granicy.

Zmiana organizacji ruchu na remontowanym odcinku drogi będzie dla kierowców bardzo uciążliwa. 
 
Remontowany będzie fragment drogi krajowej nr 31 Radziszewo – Czepino o długości 6,2 km. Prace obejmować mają wymianę nawierzchni na tym odcinku jak również regulację studni kanalizacyjnych znajdujących się w drodze.

Remont zakończyć się ma do połowy października tego roku. Organizacja ruchu na czas robót będzie zakładała wprowadzanie ruchu wahadłowego. 


– Ze względu na duże natężenie ruchu na tym fragmencie drogi utrudnienia w ruchu mogą być mocno odczuwalne przez kierowców, dlatego zalecamy korzystanie z dróg alternatywnych – poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego oddziału GDDKiA.
 


Remontowany odcinek można ominąć jadąc od Gryfina drogą wojewódzką nr 120 do węzła Gryfino na S3 i dalej w kierunku na Szczecin. Można również skorzystać z drogi przez Niemcy – od Gryfina mostem przez Odrę do Mescherin, następnie drogami B113 i B2 przekraczając ponownie granicę w Rosówku.

Tekst i fot. (r.c.)

Na zdjęciu: Dwa lata temu wyremontowano odcinek drogi krajowej nr 31 między Czepinem a Gryfinem. Rozpoczynający się właśnie remont będzie jednak znacznie bardziej uciążliwy, gdyż prace odbywać się mają na fragmencie drogi liczącym ponad 6 km.

Komentarze

Janek
Lepiej i taniej jezdzić przez Niemcy
2017-09-23 14:18:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi